728 x 90

Jak dlouho zůstává THC a ostatní látky v těle

Jak dlouho zůstává THC a ostatní látky v těle

Nejen policisté, ale i na školách a v zaměstnáních se využívají testy, které mají ze slin nebo moči zjistit stopy po drogách. Odborníci však varují jim stoprocentně nevěřit a vysvětlují, který z testů se ukazuje jako nejspolehlivější. Při užití drog se oddělí různé látky, které ještě dlouho po požití zůstávají v krvi, v moči, a především ve vlasech. Jejich stopy

Nejen policisté, ale i na školách a v zaměstnáních se využívají testy, které mají ze slin nebo moči zjistit stopy po drogách. Odborníci však varují jim stoprocentně nevěřit a vysvětlují, který z testů se ukazuje jako nejspolehlivější.

Při užití drog se oddělí různé látky, které ještě dlouho po požití zůstávají v krvi, v moči, a především ve vlasech. Jejich stopy mají být jasným ukazatelem při zjišťování, kdo drogy užíval nebo kdo s nimi byl v kontaktu.

Čtěte také: Řidiči pozor! Odmítnutí testu na alkohol a návykové látky

Zapomeňte ale na představu, že všechny drogy zůstávají v těle stejnou dobu. Například u marihuany se zjistilo, že v moči, krvi i ve vlasech zůstává mnohem déle než mnohem tvrdší návykové látky.

Navíc, jak z tabulek zjistíte, testy vlasů jsou ty nejpřesnější. Na testy moči a krve už se odborníci tolik spoléhat nemůžou. Například u heroinu totiž mizí indicie už po třech a pěti dnech od užití.

Kolik hodin zůstávají drogy v krvi?

U stop v moči už se jedná o dny:

Ukazuje se, že testy z vlasů jsou nejpřesnější:

37 comments
Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

37 Comments

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa