728 x 90

Lékařská marihuana možná léčí osteoporózu, říkají studie

Lékařská marihuana možná léčí osteoporózu, říkají studie

[N]ěkteré studie ukazují, že by mohla být lékařská marihuana potenciálním řešením pro ty, kteří trpí osteoporózou. Výzkumy zjistily, že zatímco nadměrné užívání konopí může snížit pevnost kostí u mladších jedinců, tak tato rostlina může chránit před osteoporózou starší jedince tím, že aktivuje přirozeně se vyskytující molekuly (kanabinoidní receptory, neboli CB1) v těle, které jsou klíčem k

[N]ěkteré studie ukazují, že by mohla být lékařská marihuana potenciálním řešením pro ty, kteří trpí osteoporózou. Výzkumy zjistily, že zatímco nadměrné užívání konopí může snížit pevnost kostí u mladších jedinců, tak tato rostlina může chránit před osteoporózou starší jedince tím, že aktivuje přirozeně se vyskytující molekuly (kanabinoidní receptory, neboli CB1) v těle, které jsou klíčem k rozvoji osteoporózy. Aby se prozkoumal vztah mezi konopím a vývojem osteoporózy, tak vědci financovaní Arthritis Research Campaign použili látku podobnou té v konopí, která aktivuje receptor CB1.

Jak již bylo zmíněno, zjistilo se, že sloučeniny pomohly oslabit kostní tkáně u mladých, ale také se ukázalo, že ztráta kostní hmoty se u starších myší snížila. Také se zabránilo ukládání tuku okolo kostí, což je známá věc u lidí s osteoporózou.

„Je to vzrušující krok kupředu, ale musíme uznat, že se jedná o první výsledky a jsou zapotřebí další typy zkoušek o účincích konopí na člověka, aby se určilo, jak se účinky liší s věkem lidí. Plánujeme provést další zkoušky co nejdříve a doufáme, že výsledky pomohou vytvořit nové způsoby léčby, které budou mít hodnotu v boji proti osteoporóze,“ řekl vedoucí studie Stuart Ralston z Arthritis Research Campaign a profesor revmatologie na univerzitě v Edinburghu.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa