728 x 90

Konopná semínka chrání mozek a mohou velmi pomoci při vážných chorobách

Konopná semínka chrání mozek a mohou velmi pomoci při vážných chorobách

Rostlinu konopí máme spojenou spíše s psychoaktivními a toxickými účinky odrůd s vyšším podílem látky THC. Pro řadu minulých generací však byla běžně pěstovaným všestranným pomocníkem. Z konopí se totiž vyráběly látky, koudel, lana, plachty, pytle odolné proti hnilobě a vlhkosti, ale také papír. Po celosvětovém zákazu pěstování konopí v roce 1961, daném jednotnou úmluvou

Rostlinu konopí máme spojenou spíše s psychoaktivními a toxickými účinky odrůd s vyšším podílem látky THC. Pro řadu minulých generací však byla běžně pěstovaným všestranným pomocníkem. Z konopí se totiž vyráběly látky, koudel, lana, plachty, pytle odolné proti hnilobě a vlhkosti, ale také papír.

Po celosvětovém zákazu pěstování konopí v roce 1961, daném jednotnou úmluvou OSN o omamných látkách, byly postupně vyšlechtěny odrůdy konopí setého se sníženým obsahem THC . Některé kultivary se stejně jako konopí indické pěstují pro léčebné a rekreační účinky.

Konopí je jediná rostlina, která obsahuje kanabinoidy. Ty podporují fungování vnitřního kanabinoidního systému v těle, který má klíčový vliv na řadu životních funkcí. Kanabinoidní receptory najdeme v centrální nervové soustavě, v imunitním, reprodukčním a zažívacím systému, v hormonálních žlázách, tepnách, plicích, srdci, očích, kostech i pokožce.

Nejznámějším kanabinoidem je CBD, ale v konopí najdeme na 180 dalších složek, z toho sto dalších kanabinoidů. Pomáhají chránit mozek a mají antioxidační schopnosti, díky čemuž jsou užitečné v léčbě širokého množství nemocí, jako je ischemická choroba srdeční, nemoci spojené se stárnutím, zánětem a autoimunitou.

CBD je vysoce protizánětlivé a působí na různá bolestivá onemocnění, včetně bolesti způsobené artritidou. Pomůže při Crohnově chorobě, žaludečních vředech, při úporném svědění, problémech se spaním a depresi, také při epileptických potížích.

V obchůdcích se zdravou výživou jsou běžně k dostání konopné oleje, které se vyrábí z konopných semínek. Semínka jsou mimořádně výživná a hodí se ke každodenní konzumaci, jsou bohatá na vitamíny a prospěšné minerální látky.

Pro aktivní sportovce, těhotné ženy i kojící matky

Konopné semínko se skvěle hodí do jídelníčku osob se zvýšenou fyzickou a psychickou zátěží, je vhodným doplňkem stravy i pro aktivní sportovce. Využít jej mohou také těhotné ženy a kojící matky, protože podporuje laktaci a zvyšuje množství kyseliny gammalinolenové v mateřském mléce.

Neváhejte konzumovat jednu až dvě lžíce semínek denně při kardiovaskulárních onemocněních, hormonálních změnách, pro správný vývoj a ochranu mozku, paměť, k hydrataci a výživě všech důležitých orgánů a pokožky, při léčbě lupénky nebo ekzémů.

Účinné látky pomohou i při vážnějších potížích, jako jsou rakovina, AIDS, roztroušená skleróza, artritida, Alzheimerova nebo Parkinsonova choroba.

Zdroj:ceskyrozhlas.cz

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa