728 x 90

Konopný protein nejen pro vegany a vegetariány

Konopný protein nejen pro vegany a vegetariány

Bílkoviny, neboli cizím slovem proteiny, jsou základní složkou potravy. A bez nich se prostě neobejdeme. Slovo protein pochází z řeckého slova proteios, což znamená první nebo vrcholný, to přesně odráží význam bílkovin. Proteiny se skládají z menších molekul zvaných aminokyseliny. Náš organismus je využívá pro vytváření všech možných buněk, od životně důležitých orgánů po hemoglobin, kožní

Bílkoviny, neboli cizím slovem proteiny, jsou základní složkou potravy. A bez nich se prostě neobejdeme. Slovo protein pochází z řeckého slova proteios, což znamená první nebo vrcholný, to přesně odráží význam bílkovin. Proteiny se skládají z menších molekul zvaných aminokyseliny. Náš organismus je využívá pro vytváření všech možných buněk, od životně důležitých orgánů po hemoglobin, kožní či vlasové buňky.

V naší stravě existuje celkem 20 druhů bílkovin. Ovšem vegané nebo vegetariáni konzumují výhradně rostlinné proteiny. Ty se nejvíce vyskytují v sóje, luštěninách (čočka, hrách, fazole, cizrna a další), ořeších (vlašské ořechy), obilovinách (quinoa, pšenice, hnědá rýže) nebo semínkách (konopná, chia).

Kolik bílkovin potřebujeme?

I pokud hubneme, bílkoviny by měly tvořit zhruba 20-25 % denního příjmu. Při vyšším příjmu dochází k přeměně nadbytečných bílkovin na sacharidy nebo tuky. Proto je potřeba při skládání jídelníčku vzít do úvahy doporučený příjem a dbát na pitný režim, který je pro metabolismus bílkovin klíčový.

Výhodou rostlinných zdrojů bílkovin je především nízký obsah tuků, vyšší obsah vlákniny a řady dalších ochranných látek rostlinného původu. Luštěniny obsahující vysoký podíl bílkovin a současně vlákniny jsou v rámci rostlinných bílkovin vynikajícím zdrojem. Na našem trhu se můžeme setkat s řadou přípravků, které obsahují již přímo připravené rostlinné proteiny z různých rostlinných zdrojů. O jaké proteiny se jedná?

Konopný protein

Konopí seté (latinsky cannabis sativa) je výborným zdrojem proteinů vysoké biologické kvality. Konopný protein se získává rozmělněním semínek rostlin. Vyrábí se mechanickým lisováním, při kterém se tuk (konopný olej) odděluje od pevné masy a vzniká útvar označovaný jako koláč. Tento koláč se nadále suší a zpracovává na prášek, který se posléze cedí. Tímto postupem dochází ke snížení procentuálního podílu vlákniny, a naopak ke zvýšení podílu bílkovin. Tento prášek proto obsahuje malé množství tuku (12 %) a vysoký podíl bílkovin (50 %). Z bílkovin tvoří 65 % globulin a 35 % albumin. Konopný protein neobsahuje psychogenní složku THC (aktivní složka marihuany), proto jeho konzumace neovlivňuje lidskou psychiku a není návyková.

Z obsahových látek obsahuje konopný protein nenasycené mastné kyseliny omega 3, 6 a 9, antioxidanty (tokoferoly, tokotrienoly a chlorofyl), kyselinu listovou a další vitamíny ze skupiny B, vápník, železo, fosfor, hořčík nebo sodík. Přibližně 20 % obsahu tvoří stravitelná vláknina (jenž zůstala po zpracování), která přispívá k prodloužení pocitu nasycení. Rovněž v něm je možné najít aminokyseliny arginin a lysiny, které hrají klíčovou roli při stimulaci uvolňování hormonů, které podporují tvorbu svalů. Jako zdroj rostlinného proteinu užívají konopná semínka sportovci, kteří potřebují kvalitní bílkovinu na tvorbu svalové hmoty.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa