728 x 90

O konopí jak ho mnozí neznají, takový bude pátý ročník projektu SKRZ PRSTY

O konopí jak ho mnozí neznají, takový bude pátý ročník projektu SKRZ PRSTY

Přípravy na pátý ročník projektu Skrz Prsty jsou v plném proudu. Cílem letošního ročníku je informovat o všestranném využití KONOPÍ. Organizátoři proto do Zlína pozvali odborníky z různých odvětví. Slovo dostanou zástupci spolku Konopa, zakladatel Konopné dílny, přední specialista na drogovou epidemiologii u nás a mnozí další. Program vyvrcholí 7. března ve zlínském TIC a

Přípravy na pátý ročník projektu Skrz Prsty jsou v plném proudu. Cílem letošního ročníku je informovat o všestranném využití KONOPÍ. Organizátoři proto do Zlína pozvali odborníky z různých odvětví.

Slovo dostanou zástupci spolku Konopa, zakladatel Konopné dílny, přední specialista na drogovou epidemiologii u nás a mnozí další. Program vyvrcholí 7. března ve zlínském TIC a zahrne nejen přednášky s hosty, ale i workshopy a doprovodný program. Konopí bylo v prastarých kulturách uznávaným léčivem, rituálním prostředkem i průmyslovým materiálem: „Rádi bychom prostřednictvím přednášek odborníků
nejrůznějších odvětví připomenuli tuto rozmanitost využití konopí,“ říká manažer projektu Ondřej Beneš.

Odpolední blok přednášek proběhne pod taktovkou profesionálů z oboru. Mezi řečníky bude přední specialista na drogovou epidemiologii a léčebné konopí Tomáš ZÁBRANSKÝ​, který dnes řídí několik výzkumných projektů Kliniky adiktologie.

Posluchači budou moci diskutovat s Petrem HRADILEM, ​pěstitelem a zakladatelem Konopné dílny v Malenovicích, která se soustřeďuje na tradiční výrobu konopných tkanin. Řeč bude také o konopí ve stavebnictví, více než desetileté zkušenosti na poli přírodního stavitelství má Patrik MAJRINGER. ​Své slovo dostanou také zástupci spolku KONOPA, ​jejichž cílem je připomínat využívání konopí setého. V neposlední řadě vystoupí Saša VIDOVIČ​, který bude hovořit za společnost Calma Verde, jež se věnuje integrativní medicíně.

Program uzavře panelová diskuze na téma legalizace a regulace konopných látek u nás: „Prostor dostanou nejen zastánci využívání konopí, ale i adiktologové a kriminalisté, zastávající druhou stranu mince,“ uzavírá manažerka projektu Anastasija Žur. Celý program je přístupný široké veřejnosti a vstup je zcela zdarma. Mimo přednášky a diskuze s odborníky si budou moci posluchači osahat nebo ochutnat výrobky z konopí.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa