728 x 90

Aljaška jako prvním stát s legálními konopnými kavárnami

Aljaška jako prvním stát s legálními konopnými kavárnami

Aljaška je připravena stát se prvním americkým státem, který povolí konzumaci konopí v podnicích otevřených veřejnosti. Legalizace marihuany na Aljašce byla tvrdá práce a kavárny by se již v létě mohly stát součástí aljašské konopné kultury. Kluby pro pacienty užívající marihuanu pro lékařské účely existovali na Aljašce již v době tolerované zákonem, nicméně se začali objevovat až po legalizaci marihuany pro lékařské potřeby

Aljaška je připravena stát se prvním americkým státem, který povolí konzumaci konopí v podnicích otevřených veřejnosti. Legalizace marihuany na Aljašce byla tvrdá práce a kavárny by se již v létě mohly stát součástí aljašské konopné kultury.

Kluby pro pacienty užívající marihuanu pro lékařské účely existovali na Aljašce již v době tolerované zákonem, nicméně se začali objevovat až po legalizaci marihuany pro lékařské potřeby v roce 1998. V této době byly zákony i lékařské předpisy nejasné a v kombinaci s nedostatečným regulačním dohledem umožnily sociálním klubům, kde se marihuana vydávala spotřebovávat více. V tomto začarovaném kruhu mají pacienti na Aljašce dovoleno pěstovat konopí a konzumovat ji v soukromí, nicméně reakce zastánců lékařské marihuany křičí, že toto prostředí umožňuje existenci pouze klubům, které jsou otevřené pouze členům, nikoli veřejnosti.

Orgány činné v trestním řízení a jiné orgány umožnily klubům pravděpodobně existovat, protože stát nikdy nestanovil jasný systém a pravidla pro distributory a prodejce marihuany pro lékařské účely. Výsledkem je, že pacienti byli zvyklí si vybrat mezi vlastním pěstováním  konopí nebo obrácením se na černý trh.

Legalizace marihuany pro rekreační účely

Ale s legalizací marihuany pro rekreačního užívání se však věci nemění. Předtím by situace na Aljašce mohla připomínat spíše styl Amsterdamských coffeeshopů, nicméně dnes je to pouze s tím rozdílem, že návrh, tak je v současné době, umožní konzumaci produktů obsahující marihuanu na místě. Rada Aljašky řešící problematiku okolo marihuany, která bude mít konečnou autoritu nad kavárnami které konopí prodávají, stále diskutuje o tom, zda budou podniky schopny skutečně prodávat konopné potraviny nebo zda-li si spotřebitelé budou muset přinést své vlastní.

Budoucnost marihuany v zemi půlnočního slunce by měla být dovršena do 24.února kdy státní rada začne přijímat žádosti o licence na obchod s marihuanou a očekává se, že vydávat licence začne koncem května.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa