728 x 90

Trump tlačí Netanjahu k zastavení připravovaného vývozu marihuany z Izraele

Trump tlačí Netanjahu k zastavení připravovaného vývozu marihuany z Izraele

Řada sdělovacích prostředků v Izraeli uvádí, že premiér Benjamin Netanjahu nařídil zastavení ambiciózního programu vývozu konopí v zemi. Program vývozu, který se ještě nezačal, by z Izraele udělal druhý stát, který po Kanadě legálně exportuje marihuanu přes mezinárodní hranice. Netanjahovo rozhodnutí přišlo v neděli v noci na schůzi vlády s ministry zemědělství, zdravotnictví a financí. Podle zpráv Jerusalem Post a Channel 2 New Netanyahu prezident

Řada sdělovacích prostředků v Izraeli uvádí, že premiér Benjamin Netanjahu nařídil zastavení ambiciózního programu vývozu konopí v zemi. Program vývozu, který se ještě nezačal, by z Izraele udělal druhý stát, který po Kanadě legálně exportuje marihuanu přes mezinárodní hranice.

Netanjahovo rozhodnutí přišlo v neděli v noci na schůzi vlády s ministry zemědělství, zdravotnictví a financí. Podle zpráv Jerusalem Post a Channel 2 New Netanyahu prezident USA Donald Trump po telefonátu s premiérem vyjádřil svůj “obecný postoj” proti vývozu konopí.

Prezident Trump řekl Netanyahu ministrovi, že by nebylo rozumné být předvojem v této oblasti a poznamenat, že Kanada je zatím jediná země, která schválila vývoz konopí,” uvedl zdroj.

Channel 2 zpravodajství Dana Weiss ve středu oznámil:

“Netanyahu vysvětlil ministrovi, že Izrael by v tomto kontextu neměl být průkopníkem, protože kromě Kanady neexistuje žádná země na světě, která by tuto drogu vyvážila,” řekla. ” Díky postavení Izraelské vlády ve Washingtonu by vývoz marihuany nemusel nutně sloužit Izraelským zájmům.”

Na konci diskuze Netanyahu nařídil zmrazení v pohybu až do dokončení ekonomických testů a vyšetření u ministerstva zdravotnictví.

Myšlenka vývozu konopí z Izraele je myšlenka, která byla obecně přijata většinou vlády. V roce 2014 se Netanjahu setkal s ministrem zdravotnictví České republiky a hovořil o možnosti vývozu izraelského konopí. Program nebyl oficiálně schválen vládou a to i částečně kvůli opozici izraelského ministra pro veřejnou bezpečnost a strategické záležitosti Giladovi Erdanovi.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa