728 x 90

Aurora Cannabis vs. Canopy Growth Corporation

Aurora Cannabis vs. Canopy Growth Corporation

Mezi kanadskými pěstiteli marihuany by mohlo dojít ke konfliktům. Dva z nejlepších konkurentů, kteří doufají, že skončí na vrcholu, jsou Aurora Cannabis ( NASDAQOTH: ACBFF ) a Canopy Growth Corporation ( NASDAQOTH: TWMJF ). Oba Aurora a Canopy se v roce 2017 těšily obrovským ziskům, přičemž zásoby Aurora vzrostly o více než 340% a zásoby Canopy stoupaly téměř o 250%. Letošní rok se Aurora

Mezi kanadskými pěstiteli marihuany by mohlo dojít ke konfliktům. Dva z nejlepších konkurentů, kteří doufají, že skončí na vrcholu, jsou Aurora Cannabis ( NASDAQOTH: ACBFF ) a Canopy Growth Corporation ( NASDAQOTH: TWMJF ).

Oba Aurora a Canopy se v roce 2017 těšily obrovským ziskům, přičemž zásoby Aurora vzrostly o více než 340% a zásoby Canopy stoupaly téměř o 250%.

Letošní rok se Aurora zvýšila o dvojciferné procento, ale cena společnosti Canopy se snížila.

Minulý a dokonce i současný výkon nám nutně neřekne nic o budoucnosti. Která z těchto dvou akcií marihuany je pro investory lepší volbou? Zde je přehled o tom, jak Auroru Cannabis a Canopy Growth porovnávat.

Aurora Cannabis

Právě teď je Aurora Cannabis pravděpodobně nejžhavější akcií marihuany na trhu. Jedním z důvodů je mírové převzetí společnosti CanniMed Therapeutics ( NASDAQOTH: CMMDF ), o což se původně pokusila o nepřátelsky.

Tato akvizice přinese Aurora Cannabis dalších 7 000 kilogramů ročně bezprostřední kapacity a 19 000 kilogramů ročně financované kapacity.

Dalším důvodem, proč Aurora vede je její působivý růst tržeb . Společnost nedávno zaznamenala více než trojnásobný nárůst prodeje ve druhém čtvrtletí fiskálního roku 2018.

A prodej nejen pocházel z kanadského trhu s marihuanou. Více než pětina celkových příjmů společnosti Aurora vyplynula z prodeje dceřiné společnosti společnosti Pedanios na německém trhu.

Ale co je třeba pro nákup akcií Aurora Cannabis? Růst jejich akcií by měl získat obrovský impuls. Je stále ještě brzy pro prodej společnosti na mezinárodních trzích, zejména na Německém trhu. Ale příštím katalyzátorem, kterému se věnuje pozornost, je Kanada, která čeká na legalizaci rekreační marihuany.

Stejně jako někteří z Aurořiních vrstevníků, závodí Aurora o rozšíření své kapacity tak, aby na základě obrovského požadavku na rekreační marihuanu splnila očekávání. To je důvod, proč společnost získává společnost CanniMed. To je také důvod, proč Aurora plánuje zvýšit kapacitu v zařízeních Aurora Sky, Aurora Vie a Lachute.

Kromě toho se Aurora snaží rozvíjet svou maloobchodní existenci na trhu. Společnost nedávno dokončila strategickou investici ve společnosti  Liquor Stores NA Ltd. ( NASDAQOTH: LQSIF ), která provozuje 231 obchodů s alkoholem v celém Albertu.

Liquor Stores přeměňuje některé své stávající maloobchodní prodejny na maloobchodní konopné prodejny a navíc zakládá nové.

Aurora Cannabis by měla mít dobrou pozici, aby si na kanadském rekreačním trhu s marihuanou získala významný tržní podíl, který se odhaduje na 5 miliard dolarů ročně.

Canopy

Společnost Canopy ve své nejnovější aktualizaci oznámila nejvyšší čtvrtletní výnosy zaznamenané v kanadském marihuanovém průmyslu. Přestože meziroční nárůst prodeje společnosti o 123% nebyl tak silný jako růst společnosti Aurora o 201%, příjmy společnosti Canopy se téměř zdvojnásobily, jako tržby svého konkurenta.

Canopy Growth může být nejlepší mezinárodní hrou mezi pěstiteli marihuany. Podobně jako společnost Aurora má společnost působení na německém trhu prostřednictvím své pobočky Spektrum Cannabis Germany. Canopy Growth se také rozšířil do Dánska, Španělska, Austrálie, Brazílie, Chile a Jamajky.

Existuje několik dalších oblastí, kde se Canopy řadí mezi první v oboru. Je to jediný pěstitel marihuany, který dodnes zajišťuje víceleté dodavatelské smlouvy se čtyřmi předními provinciemi. Canopy je jediný kanadský pěstitel marihuany, který dosud přilákal značné investice velké společnosti.

V říjnu zaplatil velký výrobce alkoholických nápojů Constellation Brands ( NYSE: STZ ) 245 milionů dolarů za 9,9% podíl ve společnosti Canopy. Navíc Canopy má větší hotovostní zásoby než jeho vrstevníci, což by mohlo být dobré pro další akvizice a růst kapacity.

Koupit lepší ?

Ale co je lepší mezi těmito dvěma? Moje kývnutí jde na růst Canopy. Myslím, že Canopy má měřítko a pozici díky hotovosti. Myslím si však, že by oba akcionáři mohly s legalizací rekreační marihuany v Kanadě přinést pěkné zisky a pokračující mezinárodní expanzi.

I při konfliktní situaci mezi těmito dvěma hlavními pěstiteli marihuany je možné, že oba skončí vítězové.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa