728 x 90

Pěstitel konopí z Lukavice odešel od soudu s podmínkou. Měl doma 17 kilo marihuany

Pěstitel konopí z Lukavice odešel od soudu s podmínkou. Měl doma 17 kilo marihuany

Šumperský soud potrestal jednoho ze členů výzkumné skupiny Konopí je lék podmínkou. V domě jeho matky policisté podle žalobce našli 17 kilogramů drogy. Policii přitom na svou pěstírnu upozornil sám, když nahlásil vandaly, kteří mu sklizeň rozkrádali. Procházíme obcí Lukavice kolem místa, kde policisté objevili nelegální pěstírnu konopí. Je to nenápadný domek, na zahradu není

Šumperský soud potrestal jednoho ze členů výzkumné skupiny Konopí je lék podmínkou. V domě jeho matky policisté podle žalobce našli 17 kilogramů drogy. Policii přitom na svou pěstírnu upozornil sám, když nahlásil vandaly, kteří mu sklizeň rozkrádali.

Procházíme obcí Lukavice kolem místa, kde policisté objevili nelegální pěstírnu konopí. Je to nenápadný domek, na zahradu není přes jehličnaté stromy vidět. V zadní části pozemku podle obžaloby rostlo konopí na ploše zhruba sto metrů čtverečních a uvnitř domku našli policisté další pytle a sklenice se sušenou nebo jinak zpracovanou rostlinou.

„Pan obžalovaný je přesvědčen, že ta právní úprava u nás je vadná, že je nazrálá, o čemž svědčí i diskuze na půdě parlamentu,“ říká obhájkyně Jana Špičková. Podle ní její klient drogy neprodával a pěstoval je jen pro výzkum, léčbu a vlastní potřebu. Sám u soudu vypovídal, že pracuje ve zdravotnictví a také zdůraznil, že ke všem rostlinám a výrobkům vedl podrobné záznamy o účincích. „Je to běh na dlouhou trať, ale věřím, že dojde ke změně těch právních předpisů,“ dodává Špičková.

Žalobce Miroslav Sivec, který se nechtěl vyjádřit na mikrofon, opakoval, že předmětem líčení není dokazovat nebo vyvracet léčebné účinky konopí, ale dodržení zákona, podle kterého zabavené vzorky měly vyšší obsah THC, než je povolená hranice. Podle soudního znalce je navíc muž na droze závislý. Soud ho nepravomocně potrestal dvěma a půl lety vězení se čtyřletou podmínkou, jak potvrdil mluvčí soudu René Braun. „Zároveň soud rozhodl o propadnutí věcí, mimo jiné skoro 17 kilogramů rostlinné hmoty užitelné k toxikomanii,“ doplnil.

Proti tomu se chce obhajoba odvolat.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa