728 x 90

Studie: Pacienti z Minnesoty říkají, že Marihuana snižuje bolest

Studie: Pacienti z Minnesoty říkají, že Marihuana snižuje bolest

ST. PAUL, Minn. (AP) – Zdravotní úředníci z Minnesoty tvrdí, že mnoho uživatelů lékařské marihuany hlásí významné snížení bolesti. Během prvních pěti měsíců poté, co Minnesota schválila konopí k léčbě bolesti, bylo více než 60 procent z více než 2 200 pacientů užívajících marihuanu buď formou inhalace nebo v pilulkové formě dotázaných státní správou na účinky a vedlejší

ST. PAUL, Minn. (AP) – Zdravotní úředníci z Minnesoty tvrdí, že mnoho uživatelů lékařské marihuany hlásí významné snížení bolesti.

Během prvních pěti měsíců poté, co Minnesota schválila konopí k léčbě bolesti, bylo více než 60 procent z více než 2 200 pacientů užívajících marihuanu buď formou inhalace nebo v pilulkové formě dotázaných státní správou na účinky a vedlejší efekty léčby konopím.

Ve výzkumu byly sledovány pacienti, kteří v roce 2016 užívali konopí poprvé k léčbě chronické bolesti.

Více než 350 pacientů zapojených do studie zpočátku uvedlo, že proti bolesti užívá léky opiátového typu. Téměř 63%  z těchto pacientů nahlásilo, že po šesti měsících užívání konopí, přestali opiátové léky používat.

Průzkum také zjistil, že 43% lékařů zpozorovalo, že má lékařská marihuana pozitivní účinek na pacienty. Nebyly zaznamenány žádné případy užívání konopí, které by ohrozily život nebo si vyžádali hospitalizaci.

40% pacientů mělo mírné nežádoucí účinky, jako je mlha nebo únava, a přibližně 10% pacientů neprokázalo žádný přínos. Jeden pacient zjistil, že pozitivní účinky konopí jsou pouze dočasné.

Úředníci se domnívají, že výsledky jsou povzbudivé, ale je třeba více výzkumu. Je dále zapotřebí kontrolovaná studie, která by zahrnovala i testy placebo některých účastníků, řekl Arneson.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa