728 x 90

Které město na světě spotřebuje nejvíce marihuany?

Které město na světě spotřebuje nejvíce marihuany?

Ekonomická studie pěstitelské technologické společnosti Seedo byla publikovaná po cenovém indexu marihuany v roce 2018  a podrobně popisuje hodnotu marihuany. Studie se zabývá využitím marihuany, zákony, náklady a vypočítává potenciální daně ve 120 městech po celém světě. Dle správy New York City  spotřebuje nejvíce marihuany na světě. Každý rok je spotřebováno neuvěřitelných 77,44 tun ročně. I přesto,

Ekonomická studie pěstitelské technologické společnosti Seedo byla publikovaná po cenovém indexu marihuany v roce 2018  a podrobně popisuje hodnotu marihuany. Studie se zabývá využitím marihuany, zákony, náklady a vypočítává potenciální daně ve 120 městech po celém světě.

Dle správy New York City  spotřebuje nejvíce marihuany na světě. Každý rok je spotřebováno neuvěřitelných 77,44 tun ročně. I přesto, že je obyvatelstvo je největším faktorem, byla spotřeba marihuany v New Yorku třikrát vyšší než spotřeba marihuany v Los Angeles, které spotřebovalo 36,06 tun.

Denver sotva dosáhl na umístění prvních 10 měst v USA, které spotřebovali nejvíce marihuany a přitom spotřeboval 6,2 tun.

Tabulka: Množství spotřebované marihuany

Množství zkonzumované marihuany nebylo jediným faktorem, který se Seedo zkoumal. Zabýval se také v každém městě cenou za gram.

Nejnižší cena byla ve státech, kde je právně marihuana legální. Město Seattle mělo nejnižší cenu a to 7,58 dolarů za gram, Denver za 7,79 dolaru a Los Angeles za 8,14 dolarů. Částečně legální marihuana ve městě Washington DC byla zdaleka nejdražší a to 18,08 dolarů za gram.

Tabulka: Nejnižší cena marihuany

V mezinárodním měřítku, kde je marihuana nelegální, ceny stoupají. Nejdražší marihuana za gram se nachází v Tokiu v Japonsku a to za 32,66 USD za gram. Nejlevnější marihuana je jen za $ 1.34 USD, ale musíte pro ní jet do Quito v Ekvádoru.

Použitím současných průměrných sazeb daně z legální marihuany v Americe výzkumníci společnosti Seedo vypočítali, kolik velkých měst by se mohlo stát daňovým přínosem, kdyby měli marihuanu legalizovanou a zdaněnou. Dle této úvahy by z těchto hypotetických daní město New York přineslo 156,4 milionu dolarů.

Pokud by stávající daňová sazba na cigarety v Americe měla být aplikována na legální marihuanu, tento počet se více než zdvojnásobil. Například v New Yorku se vynaloží více než 354,4 milionů dolarů ročně.

Tabulka: Mezinárodní cena marihuany

„Cílem této studie je ukázat kontinuální potřebu legislativní reformy ohledně užívání marihuany po celém světě, a zjistit, zda existuje možnost využití těchto informací a zkušeností měst a států, které se mohou stát inspirací či ponaučením pro potřeby úprav legislativy a pravidel.”

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa