728 x 90

UK je největším světovým producentem legálního konopí

UK je největším světovým producentem legálního konopí

Skupina pro reformu drog kritizuje vládu za to, že “zachování konopí nemá žádné lékařské využití” a současně umožňuje vývoz do zahraničí. Podle nové zprávy organizace OSN je Spojené království největším světovým producentem a vývozcem legálního konopí pro lékařské a vědecké účely. Mezinárodní rada OSN pro kontrolu omamných látek odkrývá, že UK vyrobilo v roce 2016

Skupina pro reformu drog kritizuje vládu za to, že “zachování konopí nemá žádné lékařské využití” a současně umožňuje vývoz do zahraničí.

Podle nové zprávy organizace OSN je Spojené království největším světovým producentem a vývozcem legálního konopí pro lékařské a vědecké účely.

Mezinárodní rada OSN pro kontrolu omamných látek odkrývá, že UK vyrobilo v roce 2016 95 tun legálního konopí, což je více než dvojnásobek než předchozí rok. Toto číslo představuje 44,9% světové hodnoty a největším druhým konkurentem je Kanada s 80,7 tun.

Ze Spojeného království bylo vyvezeno přibližně 2,1 tuny marihuany, což činí 67,7% celosvětové produkce. Následuje Nizozemsko s 16,4%.

Lobistická skupina pro reformu protidrogové politiky kritizovala britskou vládu a uvedla, že “důsledně odmítá povolit konopí ve Spojeném království na základě toho, že nemá” žádnou terapeutickou hodnotu “.

Steve Rolles, analytik společnosti Transform, uvedl: “Je skandální a neudržitelné pro vládu Spojeného království, aby tvrdila, že konopí nemá žádné lékařské využití, současně s vydáváním licence na největší světovou produkci a vývozní trh s Cannabisem.

“Pacientům ze Spojeného království je buď zbytečně odepřen přístup ke svému léku a zbytečně trpí, nebo jsou nuceni nakupovat konopí z černého trhu.

“Země s náležitým přístupem ke zdravotnímu konopí tento problém nemají, protože standardizované produkty z cannabisu jsou v rukou lékařů a lékárníků.”

Významná část legální produkce Cannabisu ve Spojeném království směřuje na výrobu léku z konopí nazývaného Sativex, vyráběného firmou GW Pharmaceuticals.

Je k dispozici na lékařský předpis u pacientů, kteří trpí účinkem roztroušené sklerózy, ale je to pouze na NHS ve Walesu.

Alfie Dingley, je šesti letý britský chlapec,  který trpí vzácnou formou epilepsie. Alfie se minulý měsíc vrátil z Nizozemska, kde dostával tuto léčbu. Jeho rodiče chtějí, aby mu vláda nechala užívat léky ve Velké Británii, ale je zakázána.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa