728 x 90

KOŠER MARIHUANA

KOŠER MARIHUANA

Většina z nás asi zná význam slova košer. … Tento hebrejský výraz znamená schopný, čistý, ryzí a patří k nejznámějším slovům v židovské náboženské praxi. Snad každý ví, že i Židé se košer stravují. Newyorská firma Vireo Helth uvádí na trh první lékařské konopí na světě, které je označené jako košer. Certifikát mu vydala Ortodoxní Unie (OU), jedna z nejstarších

Většina z nás asi zná význam slova košer. … Tento hebrejský výraz znamená schopný, čistý, ryzí a patří k nejznámějším slovům v židovské náboženské praxi. Snad každý ví, že i Židé se košer stravují.

Newyorská firma Vireo Helth uvádí na trh první lékařské konopí na světě, které je označené jako košer. Certifikát mu vydala Ortodoxní Unie (OU), jedna z nejstarších ortodoxních židovských organizací v USA. A New York company says it will soon roll out world’s first kosher medical marijuana.

Košer produkty z marihuany společnosti Vireo Helth

„Košer certifikát nám pomůže vyhovět dietetickým potřebám největší židovské komunity a zároveň pomůže odbourávat nežádoucí stigma spojené s lékařským konopím,“ říká se v prohlášení výrobce. Košer konopí prý také vysílá důležité poselství všem vrstvám společnosti o tom, že užívání medicínského konopí k potlačení bolesti a utrpení není spojeno s narkomanií.

Podle Vireo Health jde o historicky první košer cannabis na světě. Ortodoxní Unie ve svém prohlášení uvádí, že prověřila zařízení společnosti a ujistila se, že konopí je pěstováno a zpracováno za podmínek, které vyhovují standardům potřebným pro splnění požadavků židovského stravování.

„Užívání výrobků z medicínského konopí doporučených lékařem by nemělo být nahlíženo jako nechtěné či nepotřebné, ale spíše jako potřeba nebo doporučení,“ zhodnotil rabín Menachem Genack z vedení OU.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa