728 x 90

Jeden rok lékařské marihuany v Německu

Jeden rok lékařské marihuany v Německu

Vzhledem k tomu, že lékařská marihuana byla v březnu loňského roku v Německu legalizována, je marihuana předepisována stále většímu počtu pacientů. Zdravotnictví však již bylo z boomu nadšené méně. Mnoho otázek se nadaří zatím vyřešit. Poptávka po kanabisu vzrostla, protože byla legalizována již asi před rokem. Podle údajů farmaceutického sdružení ABDAV, bylo v roce 2017 vydáno

Vzhledem k tomu, že lékařská marihuana byla v březnu loňského roku v Německu legalizována, je marihuana předepisována stále většímu počtu pacientů. Zdravotnictví však již bylo z boomu nadšené méně. Mnoho otázek se nadaří zatím vyřešit.
Poptávka po kanabisu vzrostla, protože byla legalizována již asi před rokem. Podle údajů farmaceutického sdružení ABDAV, bylo v roce 2017 vydáno pacientům zhruba 44 000 předpisů, na které se vztahuje zdravotní pojištění.

“Tento trend se za poslední čvrtletí neustále zvyšuje, a to jak u receptů, tak u lékáren,” uvedl Andreas Kiefer, prezident federální komory lékáren. Lékařské konopí je nyní snadněji přístupné a mnohem levnější, tvrdí Kiefer.

Bavorský výrobce léků Bionorica také těží z rostoucí poptávky po konopí; prodej léku z konopí společnosti Dronabinol se v roce 2017 více než zdvojnásobil. Bionorica také rozšiřuje produkci, neboť její pacienti se téměř ztrojnásobili – a čísla stále rostou.

Problémy na druhé straně

Na druhé straně jsou lékaři pod tlakem, protože musí udávat přesné důvody předepisování konopí. Někteří lékaři se obávají o svou pověst, jelikož je užívání marihuany spíše soukromou záležitostí a bude v budoucnu zapotřebí spousty studií o profesionálním terapeutickém využití.

“Zatím nevíme příliš mnoho o tom, zda a jak fungují léčivé přípravky na bázi konopí,” řekl Josef Mischo z německé lékařské asociace.

Studie musí být provedeny “velmi opatrně”, aby bylo možné určit, zda je konopí alternativou konvenčních terapií, řekl Mischo.

Německá konopná asociace ve čtvrtek, ve svém prohlášení uvedla, že i po jednom roce se lékaři nadále zdráhají předepisovat tuto drogu a dodávají, že se jedná o dvě věci: získání souhlasu poskytovatelů zdravotního pojištění a nedostatek možností dalšího vzdělávání pro lékaře.

Užívání konopí bylo v Německu legalizováno pro lékařské účely, a to spíše pro osoby s vážnými nemocemi, jako jsou některé druhy rakoviny a roztroušená skleróza. Pacientům, kteří trpí epilepsií nebo chronickou nevolností v důsledku chemoterapie, lze předepsat také lék.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa