728 x 90

Největší politická strana Portugalska podporuje legalizaci konopí

Největší politická strana Portugalska podporuje legalizaci konopí

Sociální demokratická strana (PSD), největší strana v portugalském parlamentu, schválila právní úpravu o konopí. PSD drží v parlamentu více mandátů než kterákoli jiná strana, nicméně zůstává v opozici, kvůli alianci s vládnoucí Socialistickou stranou a s několika menšími levicovými stranami. Na národní konferenci PSD 17. února hlasovala většina členů strany  ve prospěch návrhu na právní úpravy o drogách “od

Sociální demokratická strana (PSD), největší strana v portugalském parlamentu, schválila právní úpravu o konopí.

PSD drží v parlamentu více mandátů než kterákoli jiná strana, nicméně zůstává v opozici, kvůli alianci s vládnoucí Socialistickou stranou a s několika menšími levicovými stranami. Na národní konferenci PSD 17. února hlasovala většina členů strany  ve prospěch návrhu na právní úpravy o drogách “od výroby, přes distribuci, až k prodeji”.

“Po přečtení všech dostupných vědeckých důkazů mi bylo jasné, že s přísnou regulací můžeme zmírnit rizika spojená s užíváním této drogy – chráníme občany a společnosti – přinejmenším na stejné úrovni, jako je tomu u tabáku a alkoholu.

Ačkoli Portugalsko dekriminalizovalo užívání a osobní držení všech drog v roce 2001, stát nelegalizoval žádné nedovolené drogy, ani jejich výrobu a distribuci, a to ani u konopí.

Podpora právní úpravy kanabisu pro neléčebné (rekreační) účely je poměrně odkloněným postojem evropské politiky; dosud neexistuje žádná země na kontinentě, která legalizovala komerční výrobu či její prodej.

Baptista Leite pro TalkingDrugs řekl, že zpočátku nebyl přesvědčen o podpoře legalizace konopí, kvůli možným rizikům drog, ale pak si uvědomil, že z důvodu těchto potenciálních rizik je nezbytná právní úprava .

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa