728 x 90

CDC varuje, že stříhání “Trimming” květů marihuany může způsobit syndrom karpálního tunelu

CDC varuje, že stříhání “Trimming” květů marihuany může způsobit syndrom karpálního tunelu

V roce 2015 se “Národní ústav pro bezpečnost a zdraví při práci” – dceřiná společnost Centra pro kontrolu nemocí (CDC) – rozhodl vyhodnotit pracovní podmínky konopných farmářů. Zatímco studie zjistila, že při tzv “trimmingu – ostříhávání přebytečných listů z květů marihuany” přicházejí pracovníci konopných farem do styku s velkým množstvím pryskyřice THC a dalších potenciálních alergenů,

V roce 2015 se “Národní ústav pro bezpečnost a zdraví při práci” – dceřiná společnost Centra pro kontrolu nemocí (CDC) – rozhodl vyhodnotit pracovní podmínky konopných farmářů. Zatímco studie zjistila, že při tzv “trimmingu – ostříhávání přebytečných listů z květů marihuany” přicházejí pracovníci konopných farem do styku s velkým množstvím pryskyřice THC a dalších potenciálních alergenů, velká pozornost byla upřena na farmářský citlivý problém, a to na “syndrom karpálního tunelu”.

Studii  se uvádí, že „velmi monotónní práce“ při ořezávání či trimmingu marihuany vystavuje zaměstnance konopných farem riziku vzniku svalových problémů, převážně karpálního tunelu. Karpální tunel se nejčastěji vyskytuje u lidí, kteří pracují manuálně, monotóně a musejí nadměrně používat ruce. Tyto práce či přetažení v důsledku takovýchto prací mohou způsobovat záněty ve svalech a šlachách, které obklopují mediální nerv. CDC naznačuje, že časté či neustálé ořezávání konopných květů prováděných na konopných farmách, může být právě takovým druhem práce.

Syndrom karpálního tunelu (latinsky syndroma canalis carpi) je tzv. útlakový syndrom. Způsobuje ho postižení či poškození středního nervu (nervus medianus) v karpálním tunelu. Tlakové poškození může vzniknout např. po úrazu zápěstí, zánětu šlach a vazů v této oblasti nebo poslední dobou častým chronickým přetížením zápěstí při nevhodné ergonomii práce s počítačem. 

Ve zprávě však bylo uvedeno, že žádný z pracovníků vyhodnocených ve studii nemá v době hodnocení karpální tunel. Takže vztah mezi ořezáváním konopí a karpálním tunelem je založen spíše na spekulacích než na konkrétních případových studiích.

1 comment
Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

1 Comment

  • Haluz
    20. 6. 2019, 12:44

    Of course, the CDC can break in this purpose control. That they are not interested in the conditions of farmers with coffee, tea, etc. that they do not deal with the working conditions of Chinese factory workers. That they do not care about their unfairness and their subterfuge. My mother had been a builder all her life, wiring harnesses. She has a carpal tunnel, too, and who cares. No one because it’s not about farm profits. The entire CDC, WHO and similar authorities should fence a high fence and turn it into a state prison without warning!

    REPLY

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa