728 x 90

Duel: Proč je konopí v lékarnách pořád drahé a lidé si ho pak raději pěstují doma? (Video)

Duel: Proč je konopí v lékarnách pořád drahé a lidé si ho pak raději pěstují doma? (Video)

Už pátým rokem se v Česku předepisuje léčebné konopí. Za tu dobu se ho vydalo necelých pět kilogramů. Měsíčně si pro něj chodí 26 pacientů. Pro řadu pacientů je totiž drahé a radši si ho opatřují nelegálně. Téma pro Jindřicha Vobořila, národního protidrogového koordinátora, a Irenu Storovou, ředitelku Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Marihuana pomáhá

Už pátým rokem se v Česku předepisuje léčebné konopí. Za tu dobu se ho vydalo necelých pět kilogramů. Měsíčně si pro něj chodí 26 pacientů. Pro řadu pacientů je totiž drahé a radši si ho opatřují nelegálně. Téma pro Jindřicha Vobořila, národního protidrogového koordinátora, a Irenu Storovou, ředitelku Státního ústavu pro kontrolu léčiv.

Marihuana pomáhá od bolesti pacientům s roztroušenou sklerózou, HIV nebo Touretteovým syndromem. Pojišťovna ji neproplácí. Nyní je v lékárnách k mání konopí z Kanady v ceně 250 korun za gram. Pro pacienty, kteří jsou například odkázaní na invalidní důchod, je nedostupné.

VIDEO Z DUELU KE SHLÉDNUTÍ – ZDE!

Tuzemské konopí od českého výrobce Elkoplast bude na trhu znovu zhruba od poloviny roku. Cena léčebného konopí na černém trhu se pohybuje mezi 50 a 150 korunami za gram podle kvality. Nelegální konopí alespoň jednou k léčebným účelům požilo podle výroční zprávy, která monitorovala stav drog v ČR v roce 2016, zhruba 880 tisíc Čechů.

Marihuanu může aktuálně předepisovat 27 lékařů, většinou onkologové, neurologové nebo ortopedi a geriatři. Vydávají ho všechny lékárny proti elektronickému předpisu.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa