728 x 90

Nová studie tvrdí, že kouření marihuany může způsobovat násilí

Nová studie tvrdí, že kouření marihuany může způsobovat násilí

Nová studie tvrdí, že u lidí, kteří kouří konopí, existuje větší pravděpodobnost, že spáchají trestný čin. Poprvé bylo konopí prokázáno jako příčina trestné činnosti Jedná se o první studii svého druhu, protože prokazuje nejen skutečnost, že kouření marihuany souvisí s násilnou trestnou činností, ale že je také jeho příčinou. Vědci totiž ve své studii našli důkazy

Nová studie tvrdí, že u lidí, kteří kouří konopí, existuje větší pravděpodobnost, že spáchají trestný čin.

Poprvé bylo konopí prokázáno jako příčina trestné činnosti

Jedná se o první studii svého druhu, protože prokazuje nejen skutečnost, že kouření marihuany souvisí s násilnou trestnou činností, ale že je také jeho příčinou.

Vědci totiž ve své studii našli důkazy pro tvrzení, že konopí způsobuje násilí. Pro existenci obráceného spojení, tedy že lidé páchající trestnou činnost mají větší sklony ke kouření marihuany, však žádný podpůrný materiál nenašli.

Monitorováno bylo více než 1000 psychiatrických pacientů

Na studii se podílelo pět vědců působících ve výzkumných ústavech v kanadském Montrealu, kteří svůj výzkum založili na pozorování životů 1136 mužů a žen, kteří byli pacienty v psychiatrických léčebnách v Missouri, Pittsburghu a Massachusetts.

Autoři studie uvádí, že účinky konopí byly zcela zřetelné a nebyly ovlivněny dalšími faktory jako například alkoholismem či jinými škodlivými návyky.

Zveřejnění studie přichází v době, kdy již několik amerických států marihuanu dekriminalizovalo, a to navzdory skutečnosti, že má silnější účinky než hašiš, který byl v 60. letech minulého století populární zejména v hippie komunitě.

Ačkoli je třeba více důkazů, lékaři by měli na podobné pacienty dohlédnout

Vědecký tým v čele s Dr. Julesem R. Dugrem uvedl, že psychiatři a další členové lékařského personálu by měli věnovat zvláštní pozornost pacientům, kteří byli hospitalizování z důvodu problémů s duševním zdravím a zároveň kouří marihuanu.

Vědci totiž tvrdí, že ačkoli je množství existujících důkazů potvrzujících souvislost mezi konopím a násilím „omezené“, má jejich projekt „význam pro řízení jak klinických rizik, tak také rizik násilí“.

Záznamy byly shromažďovány prostřednictvím rozhovorů, které se konaly každých 10 týdnů po dobu 1 roku od jejich propuštění z léčebny. Dle těchto záznamů byla u pacientů, kteří konopí užívali v době všech z těchto 5 rozhovorů, 2,5krát vyšší pravděpodobnost spáchání násilného činu než u pacientů, kteří látku neužívali.

Zdroj: eurodenik.cz

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa