728 x 90

V Itálii prodávají legální marihuanu v Coffeeshopech. Má to však háček

V Itálii prodávají legální marihuanu v Coffeeshopech. Má to však háček

Paolo Molinaro je podnikatel, který našel způsob, jak propadávat Italům konopí bez toho, aby šli do vězení. Hovoří plynule anglicky, žil a pracoval v Spojených Státech. „Nemáme tu legálně skutečnou marihuanu,“upozorňuje nás. Molinaro je generální ředitel a zakladatel podniku Erba di Roma. Je to coffeeshop na stylu Amsterdamu. Paolo Molinaro již po prvním roce otevřel

Paolo Molinaro je podnikatel, který našel způsob, jak propadávat Italům konopí bez toho, aby šli do vězení. Hovoří plynule anglicky, žil a pracoval v Spojených Státech.

„Nemáme tu legálně skutečnou marihuanu,“upozorňuje nás.

Molinaro je generální ředitel a zakladatel podniku Erba di Roma.

Je to coffeeshop na stylu Amsterdamu. Paolo Molinaro již po prvním roce otevřel v okolí Říma tři maloobchodní prodejny  a další velký velkoobchod je naplánován v centru na konec roku 2018.

Erba di Roma, přeložené jako “Římská tráva” nebo “Weed of Rome, je jedním ze specializovaných obchodů, které se v této oblasti známe pro sportovní auta, cestování či křesťanství začínají objevovat.

Takto vypadá jeden z Coffeeshopů v Itálii

Konopné obchody v Itálii prodávají skleničky s marihuanou. Tyto balení jsou označené upozorněním “Ne pro lidskou potřebu”. narůstající počet Italů, kteří přicházejí do tzv. Coffeeshopů, začali označovat tuto prodávanou marihuanu “Cannabis Light”, jelikož má nabízená marihuana nižší procento THC.

Obchody resp. Coffeeshopy se začali objevovat ihned po té, co vstoupil v platnost zákon o regulaci konopí v roce 2016. Cílem zákona bylo pomoc zemědělcům, kteří pěstují konopí pro komerční účely, jako jsou například potraviny, textil, biopalivo či krmivo. Zákon však neupravuje používání Cannabisových květů. Mezera v zákoně však umožňuje existenci specializovaných obchodů, kde je možné prodávat květy marihuany v dekorativních nádobách. Ty si může zákazník koupit domů jako dekoraci či sběratelský kousek.

“Prodáváme květy marihuany jako suvenýr. Je to složité. Když přijdou zákazníci, musíme jim vysvětlit, že balení není možné otevřít”, tvrdí Molinaro.

Balení marihuany prodávané pro sběratelské účely

„Když přijde do obchodu policista v civilu, koupí si výrobek a prodávající mu řekne ať ho otevře a spotřebuje, může být brán jako drogový dealer.

“Potom je konec, prodávající z toho může mít tolik potíží, že si to neumíte představit,“ vysvětluje Molinaro.

Cena marihuanových květů

Ceny balení je odvislá od hmotnosti a začíná od 12 eur za 1 gram.

Obsah THC nesmí v Itálii překročit 0,2 % THC. Tato „marihuana“ je o mnoho méně účinná než marihuana určená pro lékařské účely. Ta může obsahovat až okolo 20% THC.

Nicméně, někteří zákazníci, kteří navštěvují Erba di Roma, si však tuto marihuanu kupují i pro lékařské účely. Pravidelným zákazníkem je třeba matka malého dítěte, které trpí epilepsií. Přichází dvakrát měsíčně, aby pro syna koupila konopný květ na snížení epileptických záchvatů.

Před otevřením Coffeshopu Erba di Roma, žil Paolo Molinaro ve Spojených státech, kde řídil společnost, která vlastnila bary a hotely v okolí Los Angeles. Paolo Molinaro je přesvědčený, že by vláda měla projevit větší zájem o marihuanu a zvážit legalizaci pro rekreační účely.

1 comment
Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

1 Comment

  • Martin
    15. 12. 2018, 23:52

    A v CR se to muze prodavat 0.2 thc jako dekorace?

    REPLY

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa