728 x 90

Letem konopným světem – Pavel “Baži” Bažant a Hempdog

Letem konopným světem – Pavel “Baži” Bažant a Hempdog

Pavel Baži Bažant je nezdolný propagátor, výrobce a vystavovatel všeho konopného. Rastaman a reggae hudebník, v poslední době i politicky aktivní pirát. Na konopné scéně se pohybuje již déle než patnáct let a to se mi zdálo být dostatečným důvodem k tomu jej trochu vyzpovídat. Založil a vede společnosti Hemp Dog a Hot Dog, které

Pavel Baži Bažant je nezdolný propagátor, výrobce a vystavovatel všeho konopného. Rastaman a reggae hudebník, v poslední době i politicky aktivní pirát. Na konopné scéně se pohybuje již déle než patnáct let a to se mi zdálo být dostatečným důvodem k tomu jej trochu vyzpovídat.

Založil a vede společnosti Hemp Dog a Hot Dog, které obchodují s konopnou módou a konopnými výrobky. Propaguje léčbu konopím a pomáhá nemocným v nekonečném boji, který vedou kvůli svému léku. Působil v kapelách Penissilin, Do Shaska!, Uraggan Andrew and Reggae Orthodox, Orly w Blotie Europy a v poslední době hraje hlavně v dub formaci Nois of Zion. Neúnavně se snaží zviditelňovat konopí, které považuje za velmi důležitou surovinu pro nejrůznější využití. Zkrátka bojovník za svatou bylinu (Mudžáhid arab. مجاهد )– takový, jaký má být. Potkávali jsme se spolu celá 90. léta v severočeských klubech, jako byl Tukan, Knak nebo Karabach, i na akcičkách, které tehdy pořádali frajeři ze Swisu.

Tak Baži, jak to bylo ?

No tak u mě asi už někdy v šestnácti, když jsem jezdíval do školy do nedalekých Teplic, říká Pavel Bažant. Tam vlastně už na jaře 1989 probíhaly velké demonstrace proti režimu, tehdy hlavně s ekologickou tematikou, protože životní prostředí na severu Čech bylo tehdy neskutečně zdevastované. Jasně, taky pamatuju varovné praporky na autobusech, které hlásily nedýchatelný vzduch. Já tedy i fasované roušky pro případ náhlého zamoření města jedovatými plyny. No a taky teplické punkery, kteří tenkrát demonstracím vévodili. Husťáci jako bejval Oněgin. Teplickej punk prostě, kdo nezažil, nerozumí. Ale to by mohly být ty první zásadní zážitky. Ty, který tě potom formujou.

Takže začátkem devadesátejch to, hádám, byla hlavně muzika?

Samozřejmě. Hlavně ústecký klub Tukan a později Zeppelin. Kapela Penissilin a hraní s industriálními Do Shaska! První nesmělé pokusy s pěstováním ganji za městem, partička každodenně vykalenejch jedinců a prostě tak, no. Zlatý devadesátý léta. Tehdy frčel hlavně punk, později už reggae, s jehož filozofií se ztotožňuji To už tu byly také tvoje první pokusy s podnikáním, jestli se nemýlím. V roce 1995 jsem rozjel obchod s londýnskou módou Hot Dog, který mě někdy v roce 1997 inspiroval k založení obchodu s konopnými výrobky Hemp Dog a který mě vlastně živí dodnes. V tom samém roce jsem vyrazil jako první z východní Evropy na konopný veletrh Cannabusiness v Německu. Hemp Dog byl založen v roce 1997, mimochodem jako vůbec první společnost tohoto druhu v Evropě.

Pověz nám něco víc o Hemp Dogu, kámo

Hemp Dog je autorem první české konopné kolekce nabízející oblečení, ponožky z konopného vlákna a široké spektrum přírodních produktů. Pracujeme s vlastní sítí menších manufaktur a stylových obchůdků, abychom mohli zodpovědně stanovit ceny, ze kterých budou profitovat všechny zúčastněné subjekty, včetně zákazníků. Sídlíme v Evropské Unii a jsme schopni velmi pružně reagovat na požadavky dodavatelů, včetně zajištění nezbytné legislativy. Jsme v pohybu po celém území Unie a na případná jednání a obchodní schůzky rádi přicestujeme za vámi. Veškerý sortiment (a nevyrábíme jen ponožky) je vyráběn z velmi kvalitních, zdravotně nezávadných přírodních vláken, jako je normované přírodní konopí či organická bavlna. Velmi pečlivě kontrolujeme kvalitu a dodržování přirozených výrobních postupů. Stejně tak dbáme na atraktivitu a vkusný styl našeho oblečení.

Hemp Dog – Facebook kontakt

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa