728 x 90

SKLIZEŇ konopí na Biofarmě SASOV 2017

SKLIZEŇ konopí na Biofarmě SASOV 2017

Jihlava – Na pozemcích Biofarmy Sasov v Jihlavě bylo sklízeny květy konopí, které tam vyrostly na osmi hektarech polí. Jde o odrůdy takzvaného technického konopí, které se nedají zneužít jako droga. Sběrači budou vrcholy konopných stonků ručně strhávat do konce září, řekla ČTK Hana Gabrielová, která sklizeň organizuje. Po usušení se tato zelená hmota využívá

Jihlava – Na pozemcích Biofarmy Sasov v Jihlavě bylo sklízeny květy konopí, které tam vyrostly na osmi hektarech polí. Jde o odrůdy takzvaného technického konopí, které se nedají zneužít jako droga. Sběrači budou vrcholy konopných stonků ručně strhávat do konce září, řekla ČTK Hana Gabrielová, která sklizeň organizuje. Po usušení se tato zelená hmota využívá v potravinářství. Na farmě mohou lidé ochutnat konopné sádlo či klobásy.

“Máme šest různých odrůd, ranější i pozdnější. Dozrávají postupně, abychom to všechno stihli sklidit,” řekla Gabrielová. Všechny tyto odrůdy konopí jsou podle ní certifikované. Byly vyšlechtěny tak, aby neobsahovaly psychoaktivní THC, ale obsahují další látky nazývané kanabinoidy.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa