728 x 90

Jak pečovat o dětskou pokožku

Jak pečovat o dětskou pokožku

Dětská pokožka je extrémně citlivá, obzvlášť první rok života, během nějž se miminko musí vyrovnat s tím, že jeho prostředí už není tak příjemné a bezpečné jako matčina děloha. Setká se s mnoha bakteriemi a novými situacemi, na něž reaguje – často v podobě vyrážek či opruzenin. Navíc dětská kůže je mnohem tenčí než kůže dospělého, takže je

Dětská pokožka je extrémně citlivá, obzvlášť první rok života, během nějž se miminko musí vyrovnat s tím, že jeho prostředí už není tak příjemné a bezpečné jako matčina děloha. Setká se s mnoha bakteriemi a novými situacemi, na něž reaguje – často v podobě vyrážek či opruzenin. Navíc dětská kůže je mnohem tenčí než kůže dospělého, takže je potřeba o ni pečovat obzvlášť citlivě.

Obecně se doporučuje používat co nejvíce přírodních produktů – bez parabenů, sulfátů, ftalátů, konzervačních látek a chemických parfémů. Zkontrolujte si, co na děťátko mažete, zda daný přípravek byl vyroben s ohledem na děti. Výborná je péče o dětskou pokožku oleji (ať v koupeli, či mazáním) či bambuckým máslem, které hydratuje, zklidňuje a podporuje přirozené hojivé procesy. V případě větších opruzenin, vyrážek či ekzému je dobré aplikovat třeba konopnou mast.

Konopí pomáhá hojit ekzémy

Konopné masti pro děti obsahují cannabidiol (CBD), které májí antibakteriální a protizánětlivé účinky. Kromě dětské i kojenecké pokožky účinně ošetří též podrážděnou kůži bradavek. Kojící matky mohou také pomoci od kožních problémů sobě i svým dětem tím, že budou pravidelně konzumovat konopné semínko či konopný olej, které blahodárně působí na pleť jak maminky, tak dítěte. Větší děti si jistě oblíbí příjemnou oříškovou chuť konopných semínek – každý den jednu lžičku.

Kožní problémy mohou mít příčiny i jiné, než jsou bakterie, takže je dobré, aby jak rodiče, tak děti nezapomínali na zdravou stravu, dostatek spánku a odpočinek.

Zdroj: Carun.cz

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa