728 x 90

Nová studie ukázala, že marihuana není významně spojena se sebevraždou u psychiatrických pacientů

Nová studie ukázala, že marihuana není významně spojena se sebevraždou u psychiatrických pacientů

Nová studie v Kanadě ukázala, že konopí není významně spojena se sebevraždou u psychiatrických pacientů. Výzkumníci z McMaster University zveřejnili výsledky své studie na začátku tohoto týdne v časopise Biology of Sex Differences. Závěry výzkumníků poznamenávají, že předchozí údaje naznačily souvislost mezi užíváním marihuany a sebevraždou u celé populace. Autoři studie poznamenali, že těžké užívání

Nová studie v Kanadě ukázala, že konopí není významně spojena se sebevraždou u psychiatrických pacientů. Výzkumníci z McMaster University zveřejnili výsledky své studie na začátku tohoto týdne v časopise Biology of Sex Differences. Závěry výzkumníků poznamenávají, že předchozí údaje naznačily souvislost mezi užíváním marihuany a sebevraždou u celé populace. Autoři studie poznamenali, že těžké užívání marihuany u mužů se zdá být faktorem sebevražedného chování a mělo by být dále zkoumáno.

“Náš průzkum naznačuje, že mezi mužem a ženami s psychiatrickými poruchami neexistuje souvislost ohledně užíváním marihuany a sebevražedným chováním, na rozdíl od toho, co bylo hlásáno o celé populaci, …ačkoli těžké užívání marihuany může mít u mužů účinek,” uvádí závěr studie.

Zainab Samaan je docentka na klinice Psychiatrie a behaviorální neurovědy na McMaster University v Hamiltonu v Ontariu. Vedoucí autorka studie uvedla, že jde o nový pohled na souvislost mezi sebevraždou a duševními chorobami.

“Věříme, že první a tato studie usiluje o pochopení toho, jak užívání marihuany ovlivňuje pokusy o sebevraždu u mužů a žen s psychiatrickými poruchami,” uvedl Samaan.

K provedení této studie se výzkumníci spojili s údaji ze dvou předchozích studií provedených v Ontariu. Analyzovali údaje z celkem 909 psychiatrických pacientů, z toho 465 mužů a 444 žen. Průměrný věk zkušených subjektů byl 40. Skupina zahrnovala 112 mužů a 158 žen, které se dříve pokusily o sebevraždu.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa