728 x 90

Marihuana bude v Kanadě legální 17. října. Kdy a kde si ji budete moci koupit?

Marihuana bude v Kanadě legální 17. října. Kdy a kde si ji budete moci koupit?

S celonárodním legalizací konopí v Kanadě se bude obchodní průmysl trochu odlišovat od toho, jak byl vytvořen v devíti amerických státech, které mají podobnou legalizaci. Věkové hranice, zapojení vlády do distribuce a prodeje a přístup k bankovním službám jsou jedny z mnoha velkých rozdílů. Ano, Kanaďané si budou moci objednat konopí online a doručit je poštou

S celonárodním legalizací konopí v Kanadě se bude obchodní průmysl trochu odlišovat od toho, jak byl vytvořen v devíti amerických státech, které mají podobnou legalizaci. Věkové hranice, zapojení vlády do distribuce a prodeje a přístup k bankovním službám jsou jedny z mnoha velkých rozdílů.

Ano, Kanaďané si budou moci objednat konopí online a doručit je poštou – což je něco, co je ve Spojených státech nelegální.

Předseda vlády Justin Trudeau oznámil ve středu 20. června 2018, že marihuana bude v Kanadě legální dne 17. října. Mezitím provincie a města zpracovávají otázky týkající se předpisů.

Zde je to, co můžete očekávat:

Je na provinciích a územích, aby určili, jak zvládnout distribuci, a jaké použijí přístupy.

Ontario plánuje otevřít až 150 obchodů. Žádný stát USA s rekreačním nebo zdravotnickým prodejem nevlastní maloobchodní prodejny s marihuanou, ačkoli drobné Washingtonské státní město North Bonneville má jednu buňku na výrobu ve městě.

Britská Kolumbie plánuje mix veřejných a soukromých obchodů, zatímco Newfoundland a Saskatchewan budou mít pouze soukromé obchody. V některých odlehlých oblastech, kde by obchody s marihuany nemusely být ekonomicky rentabilní, by mohlo být konopí prodáváno v existujících obchodech s alkoholem.

Stejně jako v amerických státech se provincie také liší v domácím pěstování, přičemž mnohé z nich dovolují až čtyři rostliny a jiné, včetně Quebecu toneumožňují.

Minimální věk 21 let, tak jak americké státy stanovily, aby odpovídaly věku konzumace alkoholu, kanadský federální minimální věk užívání marihuany bude 18. Avšak většina provincií se rozhodne pro 19, což je také věk konzumace ve většině míst Kanady.

Ceny a daně

Ať už jsou provozovány vládou nebo soukromými subjekty, obchody v Kanadě získají marihuanu od federálně licencovaných pěstitelů. Vláda také stanoví minimální cenu.

Ministři kanadských financí ji zafixovali na zhruba 10 dolarů za gram, nicméně ministr Yukon, který je zodpovědný za marihuanu, tvrdí, že vláda tam doufá, že s cenou 8 dolarů by byl černý trh více omezen.

Federální vláda chce marihuanu zdanit, a to buď za 1 dolar za gram, nebo za jednu desetinu ceny produktu – podle toho, co je větší – plus federální a provinční daně z prodeje. Daně budou pravděpodobně nižší než daně uložené ve Spojených státech.

Washingtonská daňová sazba marihuany činí 37 procent, plus státní a místní daně z prodeje.

Kanadská vláda souhlasila s tím, že provinciím a územím dá 75 procent daňových příjmů.

Bankovnictví

Kanadské podniky s marihuanou mají obrovskou výhodu oproti svým americkým protějškům: a to je přístup k bankám.

Vzhledem k tomu, že droga je podle amerických zákonů stále protiprávní, velké banky se nechtěly zapojovat do obchodu s průmyslem, kde jsou peníze výhradně z marihuany, dokonce ani v legálních zemích s marihuanou.

Údaje ministerstva financí Spojených států ukazují pomalý nárůst počtu bank a družstevních záložen vedoucích účty pro podniky s marihuany, přičemž 411 vykazovalo tyto účty na jaře minulého roku.

Mnoho z těchto institucí však neposkytuje plné bankovnictví, což činí podnikům těžké získat půjčky.

“Hlavní kanadské banky se na to pomalu připravili,” řekl Chris Barry, obchodník s marihuanou v Seattle, který se zabývá průmyslovými transakcemi v obou zemích pro advokátní kancelář Dorsey a Whitney.

Produkty

Někteří kanadští spotřebitelé jsou zklamáni, že v prvních dnech zahájení prodeje budou v obchodních regálech pouze sušené květy, oleje a semena při – žádné marihuana potraviny. Vláda uvedla, že pro potraviny potřebuje ještě další rok na vytvoření předpisů.

Existuje také problém s označením: Health Canada nadiktovala velké varovné štítky na jinak obyčejných obalech s přísnými omezeními velikosti písma, stylů a barev. Cílem je odradit od zneužívání produktů a vyvarovat se prodeje nezletilým osobám. Dle informací budou mít štítky malý prostor pro firemní loga nebo branding.

“Vypadá to, jako by každý sáček obsahoval radioaktivní odpad,” řekl Chris Clay, majitel kanadského střediska Warmland,  lékárny na marihuanu na ostrově Vancouver. “Je to malé logo s tímto obrovským výstražným štítkem.

 

Marihuana poštou

Zatímco získávání konopí poštou může být v USA novinkou, není to nic nového v Kanadě. Společnost Canada Post od roku 2013 přepravuje lékařskou marihuanu autorizovaným pacientům.

“Mnoho našich procesů a systémů je dnes k dispozici pro léčivé konopí a bude pokračovat u jakéhokoli regulovaného produktu odesílaného prostřednictvím kanadské pošty od licencovaných distributorů,” uvedla agentura v písemném prohlášení.

Kanadská pošta bude vyžadovat důkaz věku při dodání a balíček nezanechá, pokud tam nikdo nebude.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa