728 x 90

Vaporizační metody

Vaporizační metody

Stacionární vaporizéry s tubou  Jako první vaporizéry, které se používaly a o kterých si  řekneme,  jsou takzvané  stacionární  modely  s  tubou, obvykle vyrobenou ze silikonu, které se používají k vdechování páry. Toto byl i první důvod proč si lidé začali vaporizéry spojovat s  inhalací vodní páry. Většina stacionárních vaporizérů nejlepších značek jako například Arizer (Extreme Q, VTower) nebo Stolz & Bickel (Plenty) využívá toto řešení doposud. Mají jednu velkou výhodu a to perfektní ochlazování páry. Tento efekt nastává díky tomu, že tuby mají dostatečnou délku na to, aby měly čas absorbovat teplo, které pára vede, jako třeba v případě modelu Plenty, kde je tuba ve tvaru spirály a je vyrobena z kovového materiálu. Tuba tedy způsobí, že pára vychladne na správnou teplotu. Další možnou výhodou je možnost “skupinového” kouření, kde stačí pouze předání tuby další osobě. Přenosný vaporizér: přímá

Stacionární vaporizéry s tubou

 Jako první vaporizéry, které se používaly a o kterých si  řekneme,  jsou takzvané  stacionární  modely  s  tubou, obvykle vyrobenou ze silikonu, které se používají k vdechování páry. Toto byl i první důvod proč si lidé začali vaporizéry spojovat s  inhalací vodní páry. Většina stacionárních vaporizérů nejlepších značek jako například Arizer (Extreme Q, VTower) nebo Stolz & Bickel (Plenty) využívá toto řešení doposud. Mají jednu velkou výhodu a to perfektní ochlazování páry. Tento efekt nastává díky tomu, že tuby mají dostatečnou délku na to, aby měly čas absorbovat teplo, které pára vede, jako třeba v případě modelu Plenty, kde je tuba ve tvaru spirály a je vyrobena z kovového materiálu. Tuba tedy způsobí, že pára vychladne na správnou teplotu. Další možnou výhodou je možnost “skupinového” kouření, kde stačí pouze předání tuby další osobě.

Vaporizer Arizer Extreme Q 6.0

Přenosný vaporizér: přímá inhalace

Přímá inhalace pomocí náustku, umístěného ve vaporizéru, přišla jako nejpopulárnější řešení v přenosných zařízeních. Tento druh inhalace může být aplikován přes různé druhy náustků. V případě PAX 2 je to plochý náustek, u modelů Crafty, Mighty, CFX, CF je to náustek plastový nebo skleněný u Odin, Flowermate V5.0s PRO. Díky těmto náustkům můžete jednoduše “přeměnit” Váš vaporizér na elektronickou cigaretu. V dnešní době už existují i ​​modely, které disponují delšími skleněnými náustky (Arizer Air, Arizer Solo, Sticky Brick), jejichž účinnost ochlazování páry je mnohem vyšší a rychlejší. Jedním z nedostatků tohoto přístroje je to, že díky jeho vzhledu, je zcela jasné, že se jedná o vaporizér. Velkou výhodou přímé inhalace je jednoduchost, protože Vám při jeho používání stačí pouze jedna ruka. Další nevýhoda se nám naskytne, při ochlazování páry, která nemá dostatek času na snížení teploty, čímž může nastat, že pára bude mít příliš vysokou teplotu.

Vaporizer Flowermate V5.0s PRO

Stacionární vaporizér: inhalace pomocí balónku

Nejznámější vaporizér mezi stacionárními modely je vaporizér Volcano. Tyto modely nabízejí možnost umístění páry do speciálního balónku. Jakmile se balónek naplní, může být odpojen od vaporizéru a následně může být inhalace prováděna pomocí náustku, který je součástí balónku. Inhalace se provádí obyčejnými hlubokými nádechy a výdechy. Díky tomuto způsobu je tato metoda inhalace nejpřirozenější a proto je také doporučována pro starší lidi, kteří využívají vaporizér na inhalování bylin pro zdravotní účely. Kromě jednoduché techniky inhalace, má balónková metoda velkou výhodu kvalitní páry, která je pěkně ochlazená a obvykle docela hustá, což znamená, že je silnější. Velkou výhodou těchto vaporizérů je to, že jsou dostupné za příznivou cenu, jako např. Arizer Extreme Q 6.0 nebo Vapir Rise. Zajímavé je, že oba tyto vaporizéry, jsou multifunkční zařízení a umožňují i ​​inhalaci prostřednictvím silikónové trubice.

Král králů mezi vaporizéry – Vaporizer Volcano

Filtrace vodou

Některé stacionární vaporizéry (například Aromed) mají zabudovaný filtr s vodou, zatímco v jiných je tato funkce volitelná (Arizer Extreme Q, VapeXhale Cloud EVO). Tento typ filtru navíc ochlazuje a čistí páru, pomocí vody nebo ledu. Tato funkce výrazně zlepšuje komfort a hloubku inhalace. Dokonce i některé přenosné vaporizéry nabízí možnost filtraci pomocí vody. Této funkce dosáhnou nasazením trubice s vodním filtrem tzv. Bubbler (vaporizér Storm) nebo připojením k externímu vodnímu filtru, ke kterému je nutné zapojit i speciální adaptér (Flowermate V 5.os.).

Vaporizer Aromed s filtrací vodou

Vaporizace: nejlepší metoda inhalace

,, Kolik lidí, tolik chutí “. Toto platí i při vaporizaci, protože každý uživatel má své specifické požadavky. Při výběru vlastního vaporizéru je samozřejmě podstatná metoda inhalace. Pokud často cestujete, nejlepším řešením je přenosný vaporizér. Pokud jste „fajnšmekr“ a přejete si vychutnat 100% účinek inhalace, nejlepší volbou pro Vás je stacionární vaporizér, který se následně dá propojit s vodním filtrem, čímž vaporizace dostává úplně nový rozměr. Pokud jste opravdovým fanouškem vaporizace, pravděpodobně skončíte s oběma typy. Přenosný využijete při příjemných procházkách a stacionární při nezapomenutelných večírcích s přáteli. Jaký je tedy verdikt? Naše rozhodnutí je jasné! Vaporizaci se nic nevyrovná!

1 comment
Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

1 Comment

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa