728 x 90

Plíseň na nehtech. Zjistěte, jak vzniká a co na ni zabírá

Plíseň na nehtech. Zjistěte, jak vzniká a co na ni zabírá

Nikdo nemá rád pohled na ošklivé, do žluta a bíla zbarvené nehty, které jsou napadeny plísní. Jak se tohoto zdravotního a kosmetického neduhu zbavit? Vsaďte na to, co máte ve spíži! Příčiny nehtových plísní Mikroskopické houby mohou nehet osídlit za různých podmínek, mezi které patří teplé a mokré prostředí. Tělocvičny, šatny, vířivky, sauny, parní kabiny,

Nikdo nemá rád pohled na ošklivé, do žluta a bíla zbarvené nehty, které jsou napadeny plísní. Jak se tohoto zdravotního a kosmetického neduhu zbavit? Vsaďte na to, co máte ve spíži!

Příčiny nehtových plísní

Mikroskopické houby mohou nehet osídlit za různých podmínek, mezi které patří teplé a mokré prostředí. Tělocvičny, šatny, vířivky, sauny, parní kabiny, bazény a sprchy přitom jsou horkými kandidáty pro rozvoj houbových infekcí. Už jen to, že sundáte boty a bosky přeběhnete okolo bazénu, stačí. Ovšem ani takové pocení se v ponožkách není bez viny.

Preventivní opatření a léčba

Nezapomeňte měnit ponožky a boty ihned po cvičení, ve veřejných šatnách noste pantofle, pokud je to možné, nepoužívejte boty, které brání větrání nohou, noste ponožky z konopí, které snadno absorbují pot. Dále udržujte nohy čisté. Pokud se vám něco nebude zdát, dopřejte svým dolním končetinám ozdravnou koupel. Do lavoru s vodou vlijte šálek organického jablečného octa a přidejte ¼ šálku himalájské soli. Nohy do této lázně ponořte zhruba na 15 minut a relaxujte. (Opakujte každý den.)

V případě, že je již plíseň okem viditelná a není pochyb o pokročilém stadiu, naneste na nehty esenciální olej tee trea, nebo je potřete nastrouhaným česnekem. Zabírá i směs připravená z kapky 35 % peroxidu vodíku, 6 kapek destilované vody a 3 kapek organického jablečného octa. Aplikujte na infikované nehty ráno a před spaním. Proceduru provádějte denně, dokud se stav nezlepší.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa