728 x 90

Matky v USA obhajují marihuanu pro léčbu poruch autismu

Matky v USA obhajují marihuanu pro léčbu poruch autismu

Katyn Castleberry má dva syny, 8 a 9 let a oba chlapci mají poruchu autistického spektra (ASD), soubor komplexních poruch neurodevelopmentu, které ovlivňují vývoj mozku, komunikaci, sociální interakci, získávání jazyků a další. Na základě nového odhadu, který vydaly americké střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) v dubnu 2018, bylo u jednoho z 59 dětí v USA

Katyn Castleberry má dva syny, 8 a 9 let a oba chlapci mají poruchu autistického spektra (ASD), soubor komplexních poruch neurodevelopmentu, které ovlivňují vývoj mozku, komunikaci, sociální interakci, získávání jazyků a další.

Na základě nového odhadu, který vydaly americké střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) v dubnu 2018, bylo u jednoho z 59 dětí v USA diagnostikováno ASD a přitom v roce 2000to bylo jednoho ze 150.

Castleberry, která žije v New Orleans s manželem a dvěma syny, si myslí, že zvýšení by mohlo být způsobeno problémy životního prostředí, ale spíše proto, že odborníci jsou lepší, když to uvidí. “V minulosti byly děti soustředěny do jedné skupiny a všechny byly označovány jako” retardované “.”

“Existuje spousta teorií o tomto složitém syndromu,” prohlásila Castleberry. “Jedna z tajemství pro mě je tato: když existuje rostlina, která může pomoci s autismovými příznaky a chováním, proč není přístupná všem, kteří ji potřebují?”

Castleberry je koordinátorka státu pro matky obhajující lékařskou marihuanu pro autismus (MAMMA) a matka, která obhajuje terapeutickou marihuanu jako bezpečnou, cenově dostupnou a efektivní lékařskou možnost pro ASD .

Dr. Seth Ammerman, klinický profesor na Katedře pediatrie na Stanfordské univerzitě, se domnívá, že rodiče by měli být opatrní.

Autismus (z řec. αυτός autos, sám) je tzv. vývojové mentální postižení projevující se abnormální sociální interakcí, stálými opakujícími se vzorci chování a narušenými komunikačními schopnostmi. Objevuje se před třetím rokem věku. Patří mezi poruchy autistického spektra (PAS).

“Velkou otázkou je, že neexistuje žádný formální výzkum nebo klinické studie o užívání konopí pro ASD. A bez důkazů je stále ještě spousta pokusů a omylů spojených s dávkováním.”

Ammerman řekl Marijuana.com , že lékařská komunita se těší na výsledky výzkumu autismu souvisejícího s cannabisem, který v současné době probíhá v Izraeli.

Organizace MAMMA vede seznam deseti států, společně s Washingtonem, DC, který povoluje užívání konopí pro ASD. Pouze šest států USA uvádí autismus jako právoplatný důvod k léčbě marihuanou a umožňuje přístup k celé rostlině: Delaware, Gruzie, Louisiana, Michigan, Minnesota a Pennsylvania. Další čtyři státy – Kalifornie, Florida, Oregon, Massachusetts – a Washington, DC, umožňují léčbu pouze při klasifikaci invalidity nebo neurologických problémů. U některé států, jako například u Gruzie, je možnost využití léčby Cannabisem omezeno na 5% obsah THC.

Společnost MAMMA, která byla založena v roce 2014, sleduje publikované studie, stejně jako výzkum a klinické studie probíhající po celém světě na svých internetových stránkách. V současné době existují aktivní kapitoly MAMMA v Arizoně, Coloradu, Louisianě, Ohiu, New Yorku. a Texasu.

Tiffany Carwile, 27 let, je zakládajícím členkou Ohio MAMMA.

Její 4-letý syn, Jaxsyn, má násilné výbuchy, záchvaty, chronické bolesti, a je náchylný k post-traumatickému stresu a Tourettovým syndromem.

“Nejhorší příznaky se vkráčely do jednoho. Myslím, že autismus, jako vlastní podmínka, není na seznamu lékařských marihuany v každém státě, “řekla Carwile v telefoním rozhovoru serveru Marijuana.com.

Carwile nedává svému synovi Jaxsynovi žádné léky. Miluje zpěv, i když je jinak téměř neverbální.

“Léky z něj dělají zombie. Nemůžu to udělat, “řekla Carwile. “Potřebuje léčivé konopí a za to bojuji.”

V současné době píše petici, která je věnována republikánskému guvernérovi Ohia Johnovi Kasichovi.

“Vysvětluji, že léky nešetří jádro autismu nebo se zaměřují na chování, které se vyskytují na chronické straně spektra,” řekla. “Je to složité, ale stále přibývají důkazy, že konopí je životaschopnou léčbou.”

“Chceme, aby rostlina obohatila všechny naše životy … těm, kteří ji chtějí i těm, kteří ji potřebují,” řekla.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa