728 x 90

Psaníčka s marihuanou drogový pošťák z Bíliny doručit nestihl

Psaníčka s marihuanou drogový pošťák z Bíliny doručit nestihl

Bílina – Muž z Bíliny vyvážel drogu z teplického okresu na Mostecko, kde ji prodával zákazníkům. Při jednom z jeho výletů si ho vyčíhala na silnici policie. V autě mu zabavila přes 500 gramů marihuany určené v balíčkách pro zákazníky. V rámci následného řešení případu mu kriminalisté prokázali další distribuční aktivity, při kterých měl prodat přes kilo a půl drogy pro kouření. Společně

Bílina – Muž z Bíliny vyvážel drogu z teplického okresu na Mostecko, kde ji prodával zákazníkům. Při jednom z jeho výletů si ho vyčíhala na silnici policie.

V autě mu zabavila přes 500 gramů marihuany určené v balíčkách pro zákazníky. V rámci následného řešení případu mu kriminalisté prokázali další distribuční aktivity, při kterých měl prodat přes kilo a půl drogy pro kouření. Společně s Tepličanem policie zadržela i jeho kolegu z Litvínovska, který se na prodejích podílel.

Policisté v tomto případu odvedli mravenčí práci a na dopadení pachatelů se nějaký čas připravovali. „Kriminalisté TOXI týmu z Mostu na případu pracovali přes jeden rok. V rámci vyšetřování provedli desítky výslechů osob, domovní prohlídky a další úkony trestního řízení,“ uvedla mluvčí policie Ludmila Světláková.

Vyšetřovatel už oba obvinil ze zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami. Okresní soud v Mostě oba obviněné, 44letého muže z Litvínovska a 33letého muže z Teplicka, na návrh policie vzal do vazby.

U muže z Bíliny policisté drogu zajistili při prohlídce vozidla zrovna v době, když ji měl naporcovanou a vezl ji k zákazníkům. „Droga byla v plastových sáčcích. Kriminalisté ji zajistili, provedli detekci na drogy, která byla pozitivní, a odeslali ji na odbor kriminalistické techniky k expertize,“ podotkla mluvčí policie Ludmila Světláková.

Obviněný měl také dle policie koncem roku i letos v obci na Mostecku a v Bílině obstarat a následně prodat v 10 případech za finanční částku vyšší než 140 tisíc korun nejméně 1 440 gramů marihuany.

Roli drogového pošťáka měl i jeho parťák z Litvínovska. Ten podle policie nejméně ve 23 případech přeprodal přesně nezjištěné množství psychotropní látky metamfetaminu a ve 4 případech poskytl zákazníkům tablety extáze. „Drogy měl prodávat v Meziboří a na různých předem dohodnutých místech v obci Litvínov. Muž byl již za dealerství drog v minulosti odsouzen k nepodmíněnému trestu,“ dodala Světláková.

Oběma obviněným může soud za jejich trestnou činnost vyměřit až desetiletý trest odnětí svobody. Policisté na obou případech nadále aktivně pracují a nevylučují rozšíření obvinění stíhaných osob ani obvinění osob dalších.

Při pohledu do policejní mapy odhalených varen a pěstíren v republice za poslední dobu pozornému oku neunikne, že touto drogovou kriminalitou je Ústecký kraj proslulý.

Mezi pachateli specializujícími se na výrobu a prodej drog obecně převládá vietnamská komunita, která nyní přechází z pěstování marihuany spíše k výrobě pervitinu. Drogy mají pro koho připravovat. Drogově závislých je podle údajů ústavu WHITE LIGHT I v Ústeckém kraji až 6500.

Podobně úspěšný jako na Mostecku je také TOXI tým působící přímo na Teplicku. I v jeho sítích končí během roku řada drogových distributorů. V začátku letošního roku se jim podařil doslova husarský kousek, když zajistili drogy, jejichž hodnota by se na černém trhu pohybovala kolem čtyř a půl milionu korun.

„Šlo o největší množství pervitinu, které se na jednom místě teplickým kriminalistům podařilo v posledních letech zajistit,“ uvedl policejní mluvčí Daniel Vítek.

Policisté nejprve získali poznatky, že by se z Teplicka měl ve větším množství vyvážet pervitin do celé republiky, a to ve speciálně upraveném vozidle, což se při vyšetřování potvrdilo.

„Muž měl schované drogy ve velice důmyslném úkrytu, který byl při běžné silniční kontrole neodhalitelný. K jeho objevení pomohl kriminalistům služební pes Transa, který je vycvičený na vyhledávání omamných a psychotropních látek,“ popsal Vítek. Skrýš se nacházela pod zadními sedadly auta v místech, kde se měly nacházet nádrže na CNG pohon. 53letý muž, který drogy převážel, skončil za mřížemi.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa