728 x 90

Za poslední rok získala Aljaška 11 milionů dolarů na daních, o 2 miliony dolarů více, než se předpokládalo

Za poslední rok získala Aljaška 11 milionů dolarů na daních, o 2 miliony dolarů více, než se předpokládalo

Od té doby, co Aljaška v roce 2014 legalizovala marihuanu pro rekreační užívání, začali zisky legálního konopného průmyslu růst rok co rok. V daňovém období 2018 získal finanční úřad Aljašky (DOR) více než 11 milionů dolarů z daní příjmů za prodej marihuany, což přesáhlo předpovědi finančního oddělení o téměř 2 miliony dolarů. Tato částka byla také více než šestinásobkem částky,

Od té doby, co Aljaška v roce 2014 legalizovala marihuanu pro rekreační užívání, začali zisky legálního konopného průmyslu růst rok co rok. V daňovém období 2018 získal finanční úřad Aljašky (DOR) více než 11 milionů dolarů z daní příjmů za prodej marihuany, což přesáhlo předpovědi finančního oddělení o téměř 2 miliony dolarů. Tato částka byla také více než šestinásobkem částky, kterou stát získal během fiskálního roku 2017, kdy dosáhl pouze 1,7 milionu dolarů.

K poslednímu dni v červnu 2018 dosáhla výše daní o 1,2 milionu dolarů více. Daňové součty v červenci mohou tento rekord dokonce ještě převýšit.

“Daně naprosto překračují naše předpovědi a každý měsíc dodatečně pozorujeme velmi stabilní nárůst výběru z daňových příjmů,” uvedl Kelly Mazzei, správce daně z oblasti spotřební daně pro DOR, přidružené společnosti NBC KTUU .

Rekreační marihuana a produkty z ní jsou na Aljašce nejdražšími v celé zemi, a to čtyři až pětkrát oproti Coloradu. Nicméně ceny nejsou pro obyvatele Aljašky a turisty odrazující.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa