728 x 90

Francouzská vláda nechala koncem června v Paříži uzavřít nově otevřené “Cofyshopy”

Francouzská vláda nechala koncem června v Paříži uzavřít nově otevřené “Cofyshopy”

Spolu s Velkou Británií patří Francie mezi země s nejpřísnějšími zákony o Cannabisu v západní Evropě. I přesto se v posledních měsících vytvořily obrovské fronty v nově vzniklých francouzkých “Coffeeshopech”. Výrobky v prodejnách obsahovali pouze 0,2% THC, což znamená, že májí zanedbatelný vliv na mysl uživatele. Kromě toho jsou výrobky, které jsou nabízeny, označeny jako “nekuřte”,

Spolu s Velkou Británií patří Francie mezi země s nejpřísnějšími zákony o Cannabisu v západní Evropě. I přesto se v posledních měsících vytvořily obrovské fronty v nově vzniklých francouzkých “Coffeeshopech”.

Výrobky v prodejnách obsahovali pouze 0,2% THC, což znamená, že májí zanedbatelný vliv na mysl uživatele. Kromě toho jsou výrobky, které jsou nabízeny, označeny jako “nekuřte”, neboť legálně to, co prodávají, je prostě konopí.

Pařížští prokurátoři však koncem června oznámili, že tři lidé byli obviněni z nedovolené distribuce drog, na základě kterého byla provedena v těchto prodejnách policejní razie.
Tři ze čtyř majitelů byli zadrženi a obviněni z dovozu a prodeje nedovolených drog, jakož i z “nabádání užívání omamných látek”. Čtvrtá osoba byla propuštěna.

Obchody tvrdí, že na základě francouzkého zákona, který stanoví horní hranici THC na 0,2% byly květy marihuany, oleje a jiné produkty získané z konopí v souladu s limitem. Produkty dovezené ze Švýcarska naopak obsahovali zdravotní látku CBD, sloučeninu používanou pro léčbu, která je ve Francii schválena.

Prokurátoři uvedli, že v jednom obchodě byla po analýze dvou odrůd konopí zjištěna hladina THC 0,26% a 0,55%. V druhém pařížském obchodě, nazývaném Cofyshop u Place de la Republique, byly úrovně THC pod hranicí, nicméně zde prokurátoři uvedli, že prodej konopí ve formě pylů, prášků nebo oleje je zakázán, i když obsahují nulovou hodnotu THC.

Oba obchody jsou od té doby zavřené

Vláda oznámila plány zmírnit tresty za užívání konopí, zrušit případné tresty odnětí svobody za pokuty na místě, zůstává však proti legalizaci produktů z této rostliny.

Nedávný průzkum zjistil, že 51% lidí je ve prospěch omezené legalizace, což odráží rostoucí trend směrem ke uvolněnějším pravidlům v Evropě a ve Spojených státech.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa