728 x 90

Reakce na červnové zavírání francouzských “Cofy shopů” – My trafiky jsme “připravené” na legalizaci Cannabis

Reakce na červnové zavírání francouzských “Cofy shopů” – My trafiky jsme “připravené” na legalizaci Cannabis

Vzhledem k tomu, že francouzská vláda znovu přezkoumává obskurní zákony o užívání konopí, obchody s tabákem již hledají cesty k trhu. “Pokud bude Cannabis legální, jsme pro rekreační užívání. Jsme připraveni marihuanu prodávat v našich prodejnách tabáku“, řekl Philippe Coy, prezident Svazu trafik, francouzskému deníku Le Parisien v rozhovoru zveřejněném v sobotu. V polovině června francouzský ministr zdravotnictví

Vzhledem k tomu, že francouzská vláda znovu přezkoumává obskurní zákony o užívání konopí, obchody s tabákem již hledají cesty k trhu.

“Pokud bude Cannabis legální, jsme pro rekreační užívání. Jsme připraveni marihuanu prodávat v našich prodejnách tabáku“, řekl Philippe Coy, prezident Svazu trafik, francouzskému deníku Le Parisien v rozhovoru zveřejněném v sobotu.

V polovině června francouzský ministr zdravotnictví Agnès Buzyn oznámil, že vláda znovu přezkoumá zákony o drogách, které umožňují prodej výrobků získaných z konopí, pokud obsahují méně než 0,2% THC.

Právní mezera byla využívána rostoucím počtem francouzských podnikatelů, kteří otevřeli kavárny prodávají výrobky tzv. „legální konopí“s žádným nebo minimálním množstvím THC (0,2%). Dvě místa se však v minulém měsíci v Paříži musely zavřít podle zákona, který zakazuje “přepravu, držení, nabízení nebo převod, získání nebo užívání omamných látek”.

Nedávná nedorozumění týkající se francouzských zákonů o konopí vyvolala výzvy k legalizaci drog. Společnost Coy, která prozkoumala lukrativní obchodní příležitost, uvedla, že se obrátil na Buzyn s návrhem, který uděluje tabákovým obchodům právo prodávat konopné výrobky.

“Pokud by byli kanabinoidy a obecně Cannabis povolen, chceme být přítomní na trhu. Dokonce požadujeme exkluzivitu. Jsme v období přechodu, protože prodej cigaret je na ústupu. Takže musíme využít jakékoli příležitosti, “uzavřel Coy.

I když ministryně zdravotnictví Buzyn říká, že podporuje užívání lékařské marihuany, byla kategorická ve své opozici vůči rekreačnímu užívání marihuany.

“Nejsem nikdy nepřátelská vůči něčemu, co by mohlo zmírnit bolest … ale já jsem proti legalizaci marihuany, protože si myslím, že to je nebezpečná a jedovatá látka, která může u mladých lidí vést k závažným kognitivním problémům, stejně jako k dopravním nehodám”, řekla ministryně Buzyn francouzskému rozhlasu RTL v červnu 2018.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa