728 x 90

„Dávat psovi konopí je opravdu špatný nápad,“ říká veterinářka

„Dávat psovi konopí je opravdu špatný nápad,“ říká veterinářka

Leckterého puberťáka asi napadlo, co bude vyvádět jeho Alík, když se mu nafouká dým z „trávy“ pod čumák. Někdo zase vidí v konopí zázrak, který před ním tají nejen zlověstná „Big Pharma“, ale i Velká Veterina, a tak svého čtyřnohého miláčka zkouší léčit oblíbenou rostlinkou s vysokým obsahem THC. Podle veterinářky Gudrun Ravetz, viceprezidentky Britské veterinární asociace,

Leckterého puberťáka asi napadlo, co bude vyvádět jeho Alík, když se mu nafouká dým z „trávy“ pod čumák. Někdo zase vidí v konopí zázrak, který před ním tají nejen zlověstná „Big Pharma“, ale i Velká Veterina, a tak svého čtyřnohého miláčka zkouší léčit oblíbenou rostlinkou s vysokým obsahem THC. Podle veterinářky Gudrun Ravetz, viceprezidentky Britské veterinární asociace, a serveru Vice tím psovi ale jenom uškodíte.

„Pes pod vlivem THC vykazuje podobné symptomy jako člověk. Mohou se u něj vyvinout potíže s chůzí, křeče, třesy, ale i deprese. Nedivte se, že pes, když se nadýchá kouře z konopí, jen tiše zalehne na hromádku a nebude se mu dočasně nic chtít dělat. Případně vám může z ničeho nic začít močit po domě,“ říká veterinářka.

„Pod vlivem účinných látek se také může dočasně změnit chování psa. Může vykazovat příznaky zmatenosti a nervozity, může „vytuhnout“, ale někteří psi také bývají hyperaktivní. Každopádně se pro psa nejedná o nijak příjemný zážitek.“
„Psovi také stačí nadýchat se kouře pasivně. Zatím na to neexistují studie, ale ze srsti psa zjistíte i rezidua nikotinu, pokud se pohybuje v kuřáckém prostředí. U konopí to funguje zcela stejně. Čím menší pes, tím je také na marihuanu citlivější,“ upozorňuje dr. Ravetz.

Pokud se tedy vaše zvíře nadýchalo z bongu, či sežralo koláčky určené pro vaši narozeninovou party, nebojte se s ním zajít za veterinářem. Úkolem doktora s titulem MVDr. je pomoci zvířecím pacientům, ne soudit jejich majitele. Každopádně, rozhodně si nenechávejte svoji zásobičku tam, kde by ji mohl pes vyčmuchat a sežrat, a pokud si chcete zahulit, raději svého čtyřnohého parťáka vyžeňte z místnosti.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa