728 x 90

Italská policie našla 20 tun hašiše v palivových nádržích výzkumného plavidla

Italská policie našla 20 tun hašiše v palivových nádržích výzkumného plavidla

Jedenáctičlenná posádka z Černé Hory byla zadržena a obviněna z mezinárodního obchodu s drogami. Palermo (Itálie) – Přes 20 tun hašiše v ceně až 200 milionů eur (5,1 miliardy Kč) našla italská policie v palivových nádržích lodi Remus plující pod panamskou vlajkou. Ve čtvrtek o tom informoval list La Repubblica. Policisté loď zastavili v mezinárodních vodách

Jedenáctičlenná posádka z Černé Hory byla zadržena a obviněna z mezinárodního obchodu s drogami.
Palermo (Itálie) – Přes 20 tun hašiše v ceně až 200 milionů eur (5,1 miliardy Kč) našla italská policie v palivových nádržích lodi Remus plující pod panamskou vlajkou. Ve čtvrtek o tom informoval list La Repubblica. Policisté loď zastavili v mezinárodních vodách a eskortovali ji do přístavu sicilské metropole Palermo. Jedenáctičlenná posádka z Černé Hory byla zadržena a obviněna z mezinárodního obchodu s drogami.

Výzkumné plavidlo Remus, které na moři lodím v nouzi doplňuje palivo, vyplulo z Kanárských ostrovů do Turecka s mezipřistáním v Egyptě. Zastavit se předtím mělo i v Palermu. U pobřeží severní Afriky ovšem posádka opakovaně vypnula automatický identifikační systém (AIS), který vysílá polohu plavidla.

Italská policie se proto se svolením panamských úřadů rozhodla zasáhnout a 31. července loď zastavila v mezinárodních vodách nedaleko Sicílie. V přístavu policisté vyprázdnili palivové nádrže a nalezli v nich 650 pytlů s drogou. Důkladná prohlídka lodi trvala šest dní.

Severoafrický hašiš byl patrně určen pro evropský trh, soudí italská policie. Největším světovým producentem této drogy je Maroko, odkud do Evropy směřuje obvykle přes Španělsko, uvedl Úřad OSN proti drogám a zločinu (UNODC).

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa