728 x 90

Indický stát zahajuje novou konopnou éru

Indický stát zahajuje novou konopnou éru

Indický stát udělil povolení pro pěstování konopí indické průmyslové konopné asociaci (IIHA). Povolení umožňuje start pilotního programu v okrese Pauri Garhwal ve státě Uttarakhand. Cílem projektu je podporovat zemědělství v oblasti konopí a rozvíjet hodnoty řetězců konopného průmyslu. Mezi farmáři se na konopí pohlíží jako na zoufale potřebnou hotovou plodinu. Na indickém subkontinentu již existuje velká poptávka po

Indický stát udělil povolení pro pěstování konopí indické průmyslové konopné asociaci (IIHA). Povolení umožňuje start pilotního programu v okrese Pauri Garhwal ve státě Uttarakhand. Cílem projektu je podporovat zemědělství v oblasti konopí a rozvíjet hodnoty řetězců konopného průmyslu. Mezi farmáři se na konopí pohlíží jako na zoufale potřebnou hotovou plodinu.

Na indickém subkontinentu již existuje velká poptávka po konopných produktech , a je naděje, že tento projekt pomůže vytvořit dostatečnou ziskovou domácí produkci, bude podporovat podnikatele a investory, a bude stimulovat místní ekonomiku, řekl ministr Trivendra Rawat.

Konopí konečně získává své

Uttarakhand, který se nachází v severní Indii , hraničí s Nepálem a Čínou. Státní úředníci vidí potenciál konopí jako oživení indického zemědělství a vytvoření pracovních příležitostí. Pro začátek by nové dodávky konopných vláken mohly proudit do stávajícího indického textilního průmyslu, který může pomoci řešit rostoucí globální poptávku po konopné textilii.

Díky novým projektům, výzkumu a vývoje se objevujícím se po celé zemi, by mohlo konopí nastartovat širší zájem vlády a podnikatelského sektoru, který by mohl využít mnohem širší potenciál konopí v Indii, v 7. největší ekonomice světa.

Státní kontrola?

Úředníci z Uttarakhandu poprvé oznámili svůj záměr legalizovat pěstování průmyslového konopí v dubnu 2017 s tím, že veškerá výroba bude prodávána přímo státu. Není jasné, zda se tato podmínka vztahuje na povolení IIHA.

Investoři také berou na vědomí potenciál Indie. Tata, indický průmyslový gigant, poskytl počáteční kapitál ve výši 1 milion dolarů společnosti BOHECO v Bombaji již koncem loňského roku. Tato společnost získala první povolení k výzkumu léčivé hodnoty rostliny (získání povolení k výzkumu 20 odrůd pro tento účel).

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa