728 x 90

Ekonomická válka USA s Čínou bude mít důsledky i pro americký Cannabis průmysl

Ekonomická válka USA s Čínou bude mít důsledky i pro americký Cannabis průmysl

29. května americký prezident Trump oznámil, že do 15. června by měl Úřad obchodního zástupce Spojených států amerických (USTR) navýšit cla na 25%  pro přibližně 50 miliard dolarů z čínského dovozu obsahujícího “průmyslově významné technologie”. Díky tomuto kroku se na americkém trhu očekává, že navýšení cla bude mít přímý dopad na několik odvětví v Cannabis

29. května americký prezident Trump oznámil, že do 15. června by měl Úřad obchodního zástupce Spojených států amerických (USTR) navýšit cla na 25%  pro přibližně 50 miliard dolarů z čínského dovozu obsahujícího “průmyslově významné technologie”.

Díky tomuto kroku se na americkém trhu očekává, že navýšení cla bude mít přímý dopad na několik odvětví v Cannabis průmyslu. Dle očekávání by se navýšení nákladů a tím pádem i konečných prodejních cen dotkne společností obchodujících s Vaporizéry, pěstebních společností využívající elektroniku a osvětlení, firem které obchodují s obaly a společností  obchodující s importovaným hliníkem a ocelí, jako jsou např. společnosti obchodující se vzduchotechnikou.

“Kdybych byl obchodníkem na trhu s Vaporizéry nebo v pěstebním průmyslu s osvětlením, byl bych docela znepokojen tím, že se budou náklady zvyšovat v důsledku obchodní války s čínou,” řekl Kevin Hogan, prezident a spoluzakladatel společnosti Oregrown, konopné společnosti v Bend v Oregonu.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa