728 x 90

Izraelští vědci tvrdí, že konopí může být použito k léčbě traumatického poranění mozku (TBI)

Izraelští vědci tvrdí, že konopí může být použito k léčbě traumatického poranění mozku (TBI)

Izrael je světovým lídrem ve výzkumu konopí a podle týmu izraelských vědců na hebrejské univerzitě v Jeruzalémě by konopný přípravek pro traumatické poranění mozku (TBI) mohl být dobrým a efektivním způsobem léčby. Vědci zkoumali účinky konopí na TBI u potkanů ​​a myší. Co zjistili, bylo neuvěřitelné: Výjimečně lepší zotavení bylo zaznamenáno po podání kanabinoidních sloučenin hlodavcům. Endokanabinoidní systém (ECS)

Izrael je světovým lídrem ve výzkumu konopí a podle týmu izraelských vědců na hebrejské univerzitě v Jeruzalémě by konopný přípravek pro traumatické poranění mozku (TBI) mohl být dobrým a efektivním způsobem léčby.

Vědci zkoumali účinky konopí na TBI u potkanů ​​a myší. Co zjistili, bylo neuvěřitelné: Výjimečně lepší zotavení bylo zaznamenáno po podání kanabinoidních sloučenin hlodavcům.

Endokanabinoidní systém (ECS) uvnitř lidského těla hraje důležitou roli v ochraně nervového systému před poškozením po traumatu. Díky tomuto vědeckému objevu byly otevřeny dveře k provádění klinických zkoušek. Profesor Raphael Mechoulam, který je zodpovědný za objevování struktury psychoaktivního kanabinoidu THC, pomáhal s výzkumem této studie o konopí pro TBI.

Cannabinoidy mohou přispět k ochraně mozku

Vědci z Hebrejské univerzity v Jeruzalémě předtím provedli studie ohladinách endokanabinoidu 2-AG u myší, které prodělaly TBI.

Co přesně je 2-AG endokanabinoid?

Endokanabinoid 2-AG je protizánětlivá sloučenina, která tělo přirozeně vytváří. Avšak obvykle hladiny nejsou dostačující pro stínění mozku před poškozením.

“Když nastane vnější událost jako je mrtvice nebo trauma, tělo reaguje tím, že produkuje tyto molekuly, které by měly chránit mozek,” řekl Shoami.

Jakmile došlo k traumatu, zdá se, že hladiny 2-AG jsou vyšší, podle výzkumníků. Proč? Vědci si nebyli zcela jisti.

“Vysoká úroveň neznamená nic, na čem záleží je to, proč je to,” dodal Shohami

Myši s TBI byly léčeny 2-AG odvozeným z kanabisu, což jim účinně pomohlo ve fázi obnovy.

“Mozak vytváří ochranu; chtěli jsme napodobit to, co dělá mozku, a chtěli jsme to udělat lépe. ”

V současné době neexistují žádné léky k léčbě TBI

V současné době nebyla pro léčbu TBI povolena žádný specifický lék, podle Shohamiho. Profesor tvrdí, že důvodem je nedostatečný úspěch lékařského průmyslu při přípravě léčby TBI mezi 90. léty a rokem 2000.

“Je to velmi složitá podmínka. Léčba musí být velmi pečlivě navržena jak z hlediska mechanismu, tak z hlediska časového rozvrhu. Načasování léčby je velmi kritické a to bylo základem selhání mnoha studií, “řekla.

Jednotlivé dávky léčby by byly potřebné pro oběti TBI, kteří by museli být léčeni rychle po úrazu. I když izraelští vědci dosud nezveřejnili veškeré své poznatky, jsou ambiciózní, doufajíc v to, že léky na bázi konopí mohou postupovat do klinických studií. Jejich konečným cílem je schválení konopí jako předepsané léčby TBI.

Shohami odhalila své poznatky na loni  konaném Cann10 International Medical Cannabis Conference , který se konal v Tel Avivu.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa