728 x 90

Prodejce mexického piva investuje čtyři miliardy dolarů do produkce konopí

Prodejce mexického piva investuje čtyři miliardy dolarů do produkce konopí

Prodejce mexického piva Corona, Constellation Brands, oznámil investici čtyř miliard dolarů do největšího kanadského producenta konopí Canopy Growth. Společnost, mimo jiné obchodující také s vínem, do konopí investovala už loni v říjnu. A to částkou blížící se 200 milionům dolarů. Letošní transakce bude největší v její historii. Společnost Constellation Brands prodávající alkohol hodlá v příštím

Prodejce mexického piva Corona, Constellation Brands, oznámil investici čtyř miliard dolarů do největšího kanadského producenta konopí Canopy Growth. Společnost, mimo jiné obchodující také s vínem, do konopí investovala už loni v říjnu. A to částkou blížící se 200 milionům dolarů. Letošní transakce bude největší v její historii.

Společnost Constellation Brands prodávající alkohol hodlá v příštím roce učinit nejvyšší investici ve své historii. Do největšího kanadského producenta konopí Canopy Growth hodlá vrazit čtyři miliardy dolarů (asi 90, 4 miliardy korun). „Společnost patří mezi první výrobce alkoholu, kteří financovali produkci konopí,“ informuje server CNBC.

Constellation Brands do marihuany totiž nebude investovat poprvé. S částkou 191 milionů dolarů (4,3 miliardy korun) tak učinila už loni v říjnu. S nákupem104,5 milionu akcií navíc Constellation Brands zvýšil podíl vlastnictví Canopy z původních 10 % na 38 %.

Podle serveru Quartzse Kanada v říjnu stane první ze skupiny hospodářský nejvyspělejších zemích, která legalizuje rekreační užívání konopí. A mnoho společností, jako je právě Constellation Brands, v marihuaně vidí budoucnost. „Prodej piva, který tvoří až 60 % jejího podnikánítotiž v současné době stagnuje. Zejména pak u mladých Američanů,“ píše CNBC.

Tyčinky, inhalátory i prášky na spaní

„V uplynulém roce jsme lépe porozuměli trhus konopím i obrovské příležitosti růstu, kterou pro nás spolupráce s Canopy představuje,“ uvedl generální ředitel Constellation Brands, Rob Sands, v prohlášení. Obě firmy také uvedly, že investice umožní rozšířit jejich podnikatelské zájmy v téměř třiceti zemích, kde se konopí legálně využívá pro lékařské účely. Sada výrobků by se měla rozšířit například o jedlé tyčinky a inhalátory.

Rovněž chtějí vyvinout léky na bázi kanabinoidů, které mají představovat bezpečnější alternativu některých běžných léčeb bolesti, úzkosti, nespavosti a psychózy, informuje zpravodajský server BBC.

Rekreační užívání konopí je v současné době povoleno také v devíti amerických státech včetně Kalifornie, Washingtonu a Colorada. Prodejna legálních trzích v USAby měl podle statistik z Euromonitor International v roce 2020 dosáhnout 16 miliard dolarů ročně, což je přibližně třikrát více než v roce 2015. Constellation Brands však uvedla, že konopné výrobky v USA prozatím prodávat nehodlá.

O marihuanu se zajímají i jiné společnosti produkující alkohol. Například Malson Coors Brewing na začátku tohoto měsíce uvedl, že ve spolupráci se společnosti Hydropothecary Corp vyrobí nápoj s obsahem konopí.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa