728 x 90

Nová interpretace čísel 4:20 ?

Nová interpretace čísel 4:20 ?

Šéf Tesly má za sebou velmi bouřlivé dny. Své chování během nich zkusil vysvětlit v rozhovoru pro New York Times a jeho slova lidsky i dojmou. Investory ale vyděsila, akcie zamířily rychle ke dnu. Elon Musk v úterý 7. srpna na Twitteru oznámil, že zvažuje možnost učinit z Tesly znovu soukromou společnost. Zároveň uvedl, že akcie

Šéf Tesly má za sebou velmi bouřlivé dny. Své chování během nich zkusil vysvětlit v rozhovoru pro New York Times a jeho slova lidsky i dojmou. Investory ale vyděsila, akcie zamířily rychle ke dnu.

Elon Musk v úterý 7. srpna na Twitteru oznámil, že zvažuje možnost učinit z Tesly znovu soukromou společnost. Zároveň uvedl, že akcie by od těch, kteří by nechtěli za takových okolností zůstat investory, byly vykupovány za 420 dolarů (cca 9 500 Kč) za kus, tedy zhruba dvacet procent nad jejich tehdejší hodnotou. A co bylo nejzásadnější, šéf automobilky potvrdil, že má pro takovou akci zajištěné financování.

Pouhými několika málo slůvky přitom Musk zasáhl celý svět, především pak ten finanční. Ceny akcií vystřelily nahoru, jejich obchodování dokonce muselo být zastaveno a celý případ začala vyšetřovat americká Komise pro cenné papíry. Posléze se začalo mluvit i o Elonově konci v čele firmy nebo aspoň omezení jeho aktivit na Twitteru. Kromě toho začal být Musk spojován také s drogami, k čemuž vedla ona suma 420 dolarů.

Šéf Tesly Elon Musk

Dané číslo odkazuje na specifický kód, který je znám hlavně mezi americkými uživateli marihuany. Odkazuje přitom na rok 1971, kdy se pětice studentů z kalifornského San Rafaelu rozhodla, že zkusí najít ukryté pole konopí, o kterém mluvila řada zvěstí. Svého cíle sice nedosáhla, historii ovšem změnila. Sraz si totiž dala ve 4 hodiny a 20 minut odpoledne, což následně vedlo ke vzniku kódu four-twenty.

Spojitost s marihuanou ovšem Musk popírá. Jak totiž uvedl v novém rozhovoru s magazínem The New York Times, dle něj konopí není dobré pro produktivitu. Ne nadarmo se totiž v Americe říká, že po jeho užití jste „stoned“. Tedy jinými slovy vytuhnete jako kámen. A do takového stavu má Musk opravdu daleko, i proto, že jej další spekulace spojují spíše s farmaceutickými drogami, jako je třeba LSD.

Zda ovšem Musk je rekreačním uživatelem drog či nikoliv, nechme nyní stranou. Spíše se zaměřme na daný komentář na Twitteru, který vystřelil cenu akcií takřka na oněch 420 dolarů, a kvůli kterému je šéf Tesly vyšetřován. Pokud se totiž ukáže, že finance zajištěné neměl, mohla by jej americká Komise pro kontrolu cenných papírů obvinit z nedostatečné ochrany investorů a dalších nezákonných praktik, neboť tím značně ovlivnil cenu akcií a řadu lidí poškodil.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa