728 x 90

Kanadská společnost investuje 2 miliony dolarů na ochranu přirozených odrůd Cannabisu na Jamajce

Kanadská společnost investuje 2 miliony dolarů na ochranu přirozených odrůd Cannabisu na Jamajce

Po téměř stoletém zákazu kultivování marihuany na Jamajce, může nyní kanadská společnost investovat nemalý obnos peněz do záchrany přirozených odrůd konopí. Podle společnosti Forbes společnost Jamaica Medical Cannabis Corporation Ltd. (JMCC), kanadský vývozce Cannabisu,  investovala 2 miliony dolarů do partnerství s jamajskou charitativní organizací Národní nadace pro rozvoj vědy a techniky (NFDST). Ta se zabývá katalogizováním

Po téměř stoletém zákazu kultivování marihuany na Jamajce, může nyní kanadská společnost investovat nemalý obnos peněz do záchrany přirozených odrůd konopí.

Podle společnosti Forbes společnost Jamaica Medical Cannabis Corporation Ltd. (JMCC), kanadský vývozce Cannabisu,  investovala 2 miliony dolarů do partnerství s jamajskou charitativní organizací Národní nadace pro rozvoj vědy a techniky (NFDST). Ta se zabývá katalogizováním ostrovních domorodých odrůd marihuany.

Hlavním důvodem pro tuto katalogizaci je nejen neustále narůstající zájem o zdravotní marihuanu, ale i neodvratně probíhající změna původní genetiky hybridizací resp. křížením s jinými odrůdami používanými pěstiteli na Jamajce. Původní odrůdy tzv. “landrace” byli v minulosti považované jako nejlepší zdravotní odrůdy Cannabis.

Vzhledem k neustále narůstajícímu celosvětovému  trhu s marihuanou, byli v minulosti všechny odrůdy kříženy pro větší výnos, větší množství canabidoidů, změnám vůní apod. Dle odborníků je v současné době velmi těžké sehnat původní přírodní odrůdy Cannabis.

Dle jamajské organizace, by měla celá investice sloužit lidem se zdravotními problémy, než ke komerčnímu využívání marihuany pro rekreační účely.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa