728 x 90

TLRY: Kanada v říjnu povolí užívání marihuany k rekreačním účelům a investoři větří tučné zisky

TLRY: Kanada v říjnu povolí užívání marihuany k rekreačním účelům a investoři větří tučné zisky

Akcie společnosti Tilray, Inc. (NASDAQ: TLRY) v úterý posílily o 17,1%. Překvapivé je, že o kanadském producentovi marihuany nebyly zveřejněny žádné zprávy. Nejpravděpodobnějším důvodem tohoto cenového upswingu je prostý fakt, že investoři pokračovali ve vstupech do hlavních kanadských producentů marihuany před otevřením trhu pro rekreační účely v říjnu tohoto roku, a v očekávání, že Tilray by

Akcie společnosti Tilray, Inc. (NASDAQ: TLRY) v úterý posílily o 17,1%. Překvapivé je, že o kanadském producentovi marihuany nebyly zveřejněny žádné zprávy.

Nejpravděpodobnějším důvodem tohoto cenového upswingu je prostý fakt, že investoři pokračovali ve vstupech do hlavních kanadských producentů marihuany před otevřením trhu pro rekreační účely v říjnu tohoto roku, a v očekávání, že Tilray by mohla být vybrána jako partner pro firmy, které stojí mimo konopný byznys, ale mají zájem se na něm podílet a nemohou na zcela konkurenčním kanadském konopném trhu získat potřebné licenční oprávnění.

Tilray nebyla jediným velkým kanadským pěstitelem a zpracovatelem marihuany, který solidně profitoval na tomto zájmu o relativně velký trh s marihuanou. Akcie Cronos Group (NASDAQ: CRON) a Canopy Growth (NYSE: CGC) se také vyvíjely velmi dobře. Tilray, Cronos, i Canopy by se měli po otevření kanadského rekreačního marihuanového trhu těšit obrovskému zájmu investorů, který samozřejmě implikuje velký růstový potenciál.

Tilray je aktuálně v silném up trendu. Akcie v srpnu vzrostly o více než 180%. Důvodem, proč je  Tilray mnohem úspěšnější než ostatní, zvláště pak Canopy Growth, který získal investice od největšího výrobce alkoholických nápojů Constellation Brands (4 miliard dolarů) je spekulace investorů, že Tilray je nejpravděpodobnější kandidát, který bude následovat Canopy tím, že si zajistí partnerství s velkou společností na výrobu alkoholických nápojů.

Stejně jako akcie Canopy, akcie Tilray jsou kótovány na burze cenných papírů v USA, tak i skupina Cronos Group, která se řadí mezi nejvýznamnější kanadské pěstitele marihuany.

Stejně jako Canopy, tak i Tilray uzavřela dohody o dodávkách marihuany pro rekreační účely s několika provinciemi. Důležitým faktorem je, že Tilray má pevné zázemí na mezinárodních trzích s marihuany. Tilray byl první kanadský pěstitel marihuany, který exportoval své produkty do Evropy a své výrobky nabízí i v České republice a v Portugalsku je velká expozitura Tilray pro pěstební a zpracovatelské účely.

Tilray nyní stojí před „osudovou“ volbou; výběrem strategického partnera. Kanadský trh je nepochybně dostatečně velký, stejně tak koupěschopná poptávka, ale tempo, kterým Tilray vyrazil vzhůru je neudržitelné bez podpory velkého hráče mimo konopný byznys a stejno, ne-li větší roli pak má mezinárodní prostředí, resp. Ochota jednotlivých zemí přijmout THC jako alternativu k legálním drogám (mimo jiné do této kategorie spadá i čaj, káva, ale nejdůležitějším prvkem je patrně alkohol a cigarety).

Pokud se strategické spojení podaří, je Tilray velmi atraktivní firmou a to nejen z pohledu kanadských investorů.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa