728 x 90

Co čeká marihuanu v USA do konce roku ?

Co čeká marihuanu v USA do konce roku ?

Poté, co se voliči USA rozhodnou v letošním roce v hlasování o nové a pozměněné legislativě, by se v USA mohlo pro marihuanu objevit výrazně lepší klima. Největší změny týkají oblasti legální medicíny pro dospělé. Zde jsou významná opatření, která budou v příštích měsících následovat. Ohio – Medical Marihuana Control Launch ( zákon HB 523 )

Poté, co se voliči USA rozhodnou v letošním roce v hlasování o nové a pozměněné legislativě, by se v USA mohlo pro marihuanu objevit výrazně lepší klima. Největší změny týkají oblasti legální medicíny pro dospělé. Zde jsou významná opatření, která budou v příštích měsících následovat.

Ohio – Medical Marihuana Control Launch ( zákon HB 523 )
8. září 2018

V Ohiu zákon House Bill 523 vstoupil v platnost 8. září 2016 a legalizoval zdravotní Canabis pro osoby, které splňují kvalifikační podmínky. V průběhu dvou let byly pro zdravotní marihuanu vytvořeny správní pravidla a regulační rámec. Licenční proces byl však odložen a následovalo více než 60 žádostí o správní řízení a pět soudních sporů. Ohio pokračuje v rozvíjení zdravotního programu pro marihuanu, nicméně se toto úřední zavádění programu může prodloužit i  přes termín hlasování o zákonu HB 523 8. září 2018 a navíc 6. listopadu 2018 budou moci ohioské orgány hlasovat o snížení trestů za držení menšího množství marihuany.

Kanada – Legalizace marihuany pro rekreační užívání  ( Bill C-45 )
17. října 2018

Rekreační prodej konopí se v Kanadě stane legální 17. října 2018. Provincie a území budou mít úplnou autoritu nad tím, kde a jak budou produkty prodávány dospělým věku 19 let. V provincii Albert a Quebec si mohou marihuanu koupit dospělí ve věku 18 let a starší.

Missouri – Cannabis Ballot Initiative ( pozměňovací návrh 2 )
6. listopadu 2018

V Missouri budou voliči rozhodovat, zda schválí Missouri Medical Marijuana a Veteran Healthcare Services Initiative. Cannabis advocacy group New Approach Missouri již podala žádost o hlasování. Vítězné hlasování by umožnila státním lékařům, aby doporučili užívání konopí jako alternativní léčbu pro pacienty s určitými kvalifikačními podmínkami. Tato iniciativa by rovněž vytvořila 4% daň z prodeje Cannabis. Příjmy získané na daních z Cannabis by byly vyčleněny speciálně na poskytování zdravotní péče vojenským veteránům.

Utah – Cannabis Ballot Initiative ( návrh 2 )
6. listopadu 2018

V Utahu budou mít obyvatelé možnost hlasovat o zákonu týkajícího se zdravotního Cannabisu dne 6. listopadu 2018. Cannabis advocacy group Utah Patients Coalition shromáždila podpisy pro hlasování o legalizaci Cannabis pro pacienty s kvalifikovanými zdravotními podmínkami. Místním vládám by bylo zakázáno přijmout nařízení o zónování zákazu obchodování s kanabisem.

Michigan – Ballot Initiative ( návrh 1 )
6. listopadu 2018

Michiganští voliči budou mít také 6. listopadu 2018 příležitost hlasovat, nicméně o možnost legálně úžívat marihuanu pro rekreační účely pro osoby starší 21 let. Výsledkem Právní úpravy pro marihuanu Ballot Initiative ( návrh 1 ) by bylo úspěšné zařazení marihuany na stejnou úroveň jako je alkohol. Daň by byla vybírána u veškerého prodeje marihuany pro rekreační užívání. Dále by dle návrhu měli místní samosprávy v rámci svých hranic možnost zakázat nebo omezit obchodování s marihuanou.

Severní Dakota – Ballot Initiative ( opatření č. 3 )
6. listopadu 2018

Voliči Severní Dakoty rozhodnou dne 6. listopadu 2018 o legalizaci marihuany. Pokud pojde Opatření 3, dospělí ve věku 21 let a starší mohou užívat marihuanu pro rekreační účely. Opatření rovněž vytváří možnost vyloučení osob odsouzených za marihuanu z trestního rejstříku a jakéhokoliv dalšího stíhání. Místní vlády by měly v rámci svých hranic právo zakázat nebo omezit provozování obchodu s marihuanou .

Illinois – Opioid Alternative Pilot Program Launch ( SB 1707 )
1. ledna 2019

Republikánský Illinoisský guvernér Bruce Rauner podepsal 28. srpna 2018 zákon SB 1707, který umožní pacientům s diagnostikovaným problémem, který léčí opoidními léčivy, užívat také alternativní léčbu marihuanou. Navíc se již nebude vyžadovat povinné ověřování a otisky prstů u pacientů užívajících v Illinois zdravotní marihuanu. Zákon SB 1707 vejde v platnost 1. ledna 2019.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa