728 x 90

Legalizace marihuany bude příležitostí i pro pojišťovny

Legalizace marihuany bude příležitostí i pro pojišťovny

Legalizace marihuany je příležitostí i pro pojišťovny k rozšíření jejich byznysu. Té se chopila britská pojišťovna Lloyd´s of London, která koncem srpna oznámila záměr vstupu na kanadský marihuanový trh. Nabídne pojištění pro producenty, distributory a prodejce marihuany. Pojišťovna Lloyd´s k tomu uvedla: „Očekává se, že tato legalizace aktivit spojených s marihuanou nechá vzniknout nový příležitostem pro pojistitele v pojišťování souvisejících rizik.“

Legalizace marihuany je příležitostí i pro pojišťovny k rozšíření jejich byznysu. Té se chopila britská pojišťovna Lloyd´s of London, která koncem srpna oznámila záměr vstupu na kanadský marihuanový trh. Nabídne pojištění pro producenty, distributory a prodejce marihuany.

Pojišťovna Lloyd´s k tomu uvedla: „Očekává se, že tato legalizace aktivit spojených s marihuanou nechá vzniknout nový příležitostem pro pojistitele v pojišťování souvisejících rizik.“

Lloyd´s poskytovala pojištění v souvislosti s marihuanou již ve Spojených státech. Z toho ale v roce 2015 ustoupila, protože se obávala porušení amerického federálního zákona, neboť na federální úrovni není marihuana legální.

Legalizace marihuany ovšem přinese i další efekty do pojišťovnictví. Např. kuřáci marihuany byli klasifikováni jako „kuřáci“, což přinášelo vyšší přirážky u životního pojištění. Nyní budou z této kategorie vyčleněni a životní pojištění jim zlevní.

Dopad legalizace bude i do autopojištění a některých dalších oblastí neživotního pojištění. V tomto případě ale pojišťovny již s užívání omamných a psychotropních látek již dříve pracovaly.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa