728 x 90

Otevírání trhu s konopím rozjařuje investory

Otevírání trhu s konopím rozjařuje investory

Akcie společnosti Tilray, Inc. (NASDAQ: TLRY) jen v úterý minulý týden posílily o 17,1 %. Překvapivé je, že o kanadském producentovi marihuany nebyly zveřejněny žádné zprávy. Akcie společnosti, která uskutečnila IPO koncem července, už od té doby vzrostly pětinásobně. Nejpravděpodobnějším důvodem tohoto nárůstu je prostý fakt, že investoři pokračovali ve vstupech do hlavních kanadských producentů marihuany před otevřením

Akcie společnosti Tilray, Inc. (NASDAQ: TLRY) jen v úterý minulý týden posílily o 17,1 %. Překvapivé je, že o kanadském producentovi marihuany nebyly zveřejněny žádné zprávy. Akcie společnosti, která uskutečnila IPO koncem července, už od té doby vzrostly pětinásobně.
Nejpravděpodobnějším důvodem tohoto nárůstu je prostý fakt, že investoři pokračovali ve vstupech do hlavních kanadských producentů marihuany před otevřením trhu pro rekreační účely v říjnu tohoto roku.

Tilray byla první konopná společnost vstupující v letošním roce na trh primárních emisí. Úspěch Tilray, který prodává své produkty v deseti zemích, včetně České republiky, je dalším z řady marihuanových společností, kterých, díky úspěšnosti odvětví a zmírňující se legislativě přibývá, jako hub po dešti. Úspěch Tilray je silným supportem pro stovky podobných společností, i jakýmsi novým, společenským status quo.

Dva předchůdci Tilray, Cronos a Canopy, získaly minulý rok financování v objemu 593 milionů dolarů. AkcieCronos Group (NASDAQ: CRON) a Canopy Growth (NYSE: CGC) se dále vyvíjely velmi dobře. Tilray, Cronos, i Canopy by se měli po otevření kanadského rekreačního marihuanového trhu těšit obrovskému zájmu investorů, který samozřejmě implikuje velký růstový potenciál.
Dalším faktorem růstu poptávky je očekávání, že Tilray by mohla být vybrána jako partner pro firmy, které stojí mimo konopný byznys, ale mají zájem se na něm podílet a nemohou na zcela konkurenčním kanadském konopném trhu získat potřebné licenční oprávnění.

Tilray je aktuálně v silném růstovém trendu. Důvodem, proč je Tilray ještě úspěšnější než ostatní, zvláště pak Canopy Growth, který získal investice od největšího výrobce alkoholických nápojů Constellation Brands (4 miliard dolarů), je spekulace investorů, že Tilray je nejpravděpodobnější kandidát, který bude následovat Canopy tím, že si zajistí partnerství s velkou společností na výrobu alkoholických nápojů.


Stejně jako akcie Canopy, akcie Tilray jsou kótovány na burze cenných papírů v USA, tak i skupina Cronos Group, která se řadí mezi nejvýznamnější kanadské pěstitele marihuany.
Stejně jako Canopy, tak i Tilray uzavřela dohody o dodávkách marihuany pro rekreační účely s několika provinciemi. Důležitým faktorem je, že Tilray má pevné zázemí na mezinárodních trzích s marihuanou. Tilray byl první kanadský pěstitel marihuany, který exportoval své produkty do Evropy.  Své výrobky nabízí i v České republice a v Portugalsku, kde je velká expozitura Tilray pro pěstební a zpracovatelské účely.

Tilray nyní stojí před „osudovou“ volbou výběru strategického partnera. Kanadský trh je nepochybně dostatečně velký, stejně tak koupěschopná poptávka, ale tempo, kterým Tilray vyrazil vzhůru je neudržitelné bez podpory velkého hráče mimo konopný byznys. Stejně, ne-li větší roli pak má mezinárodní prostředí, resp. ochota jednotlivých zemí přijmout THC jako alternativu k legálním drogám (mimo jiné do této kategorie spadá i čaj, káva, ale nejdůležitějším prvkem je patrně alkohol a cigarety).
Pokud se strategické spojení podaří, je Tilray velmi atraktivní firmou a to nejen z pohledu kanadských investorů.

Tilray vznikla před pěti lety v Britské Kolumbii, prodává své výrobky s obsahem THC indikovaným pacientům, k vědeckým účelům, lékárnám ve formě přípravků proti potížím při chemoterapii a léčbě HIV (nechutenství, bolesti, nauzea), a dokonce i vládám.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa