728 x 90

Trest smrti pro Malajsičana, který dával pacientům konopný olej !

Trest smrti pro Malajsičana, který dával pacientům konopný olej !

Muž z Malajsie byl odsouzen k smrti za výrobu konopného oleje a jeho distribuci. Dne 30. srpna odsoudil vrchní soud v Shah Alamu k trestu smrti pověšením Muhammada Lukmana poté, co byl odsouzen za držení, výrobu a distribuci konopného oleje. Dle místních zdrojů, byly nalezeny v jeho domě tři litry konopného oleje a 279 gramů

Muž z Malajsie byl odsouzen k smrti za výrobu konopného oleje a jeho distribuci.

Dne 30. srpna odsoudil vrchní soud v Shah Alamu k trestu smrti pověšením Muhammada Lukmana poté, co byl odsouzen za držení, výrobu a distribuci konopného oleje. Dle místních zdrojů, byly nalezeny v jeho domě tři litry konopného oleje a 279 gramů lisovaného konopí .

Lukman, 29letý otec poskytoval konopný olej pacientům, kteří trpěli onemocněním, jenž bylo obtížné léčit legálně dostupnými léky. Bez výdělku Lukman bezplatně poskytoval konopný olej pacientům, kteří si to nemohli dovolit. I přes neziskové jednání spadá jeho trestný čin do oddílu 39B zákona Malajsie o nebezpečných lécích z roku 1952 . To stanoví, že “každá osoba, která [přepravuje nelegální drogu], se dopustí přestupku proti tomuto zákonu a bude odsouzena smrtí”.

Lukmanův obranný tým vyzval pacienty, kteří úspěšně užívali svůj konopný olej k léčbě svých nemocí, a zdůraznil, že vyráběl a poskytoval lék na neziskovém základě pro jejich lepší zdravotní stav. Stíhání prohlašovalo, že Lukman bez ohledu na záměr nebo výdělky vyráběl a distribuoval nelegální drogu, která není uznávána pro své lékařské použití ministerstvem zdravotnictví nebo jakýmkoli akreditovaným malajským lékařem. Tato skutečnost, jenž soudce konstatoval, znehodnotila jakoukoliv možnou obranu Lukmana.

Ačkoli to nebylo schváleno v Malajsii, konopný olej je používán k lékařskému ošetření řady onemocnění mezi dospělými a dětmi v Kanadě, v mnoha amerických státech a několika evropských zemích.

Navzdory tomu, že advokáti pro Lukmana požadovali snížený trest, jejich žádost byla zamítnuta a byl odsouzen k trestu smrti. Lukman se bude odvolávat u odvolacího soudu.

“Není to chyba soudce, pouze plnil svůj úkol v souladu s psaným zákonem,” řekl Lukman . “Je zřejmé, že nevěděl o pravdě [lékařského konopí]. Věřím, že to není konečný rozsudek. Pokud ano, zákony Malajsie jsou kruté. “

Lukmanův případ není v Malajsii ojedinělí. Dle zpráv Free Malaysia Today, bývalý vojenský kapitán Amiruddin Nadarajan Abdullah je také v současné době stíhán pro poskytnutí medikamentů z rostliny Cannabis až 800 pacientům.

Bývalí pacienti, včetně malých dětí a prarodičů , patří mezi ty, kteří přišli k soudu, aby ukázali svou podporu Abdulláhovi – známého mezi jeho pacienty jako doktora Ganji . Pokud bude Abdullah odsouzen, bude také čelit trestu smrti.

Malajsie je jednou z posledních 33 zemí, které si zachovávají trest smrti za trestné činy proti drogám.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa