728 x 90

Severem Moravy zřejmě koluje nebezpečná syntetická „marihuana“. Jeden člověk již po jejím užití zemřel

Severem Moravy zřejmě koluje nebezpečná syntetická „marihuana“. Jeden člověk již po jejím užití zemřel

Policie se obává, že by v Moravskoslezském kraji mohlo být několik tisíc dávek nebezpečné drogy, která působí podobně jako látka THC obsažená v marihuaně. Jeden člověk již na otravu tímto syntetickým kanabinoidem zemřel. Oběť si syntetický kanabinoid vyžádal v pondělí, když v Ostravě zemřel dvaatřicetiletý muž. Další, o čtyři roky starší muž byl ve vážném

Policie se obává, že by v Moravskoslezském kraji mohlo být několik tisíc dávek nebezpečné drogy, která působí podobně jako látka THC obsažená v marihuaně. Jeden člověk již na otravu tímto syntetickým kanabinoidem zemřel.

Oběť si syntetický kanabinoid vyžádal v pondělí, když v Ostravě zemřel dvaatřicetiletý muž. Další, o čtyři roky starší muž byl ve vážném stavu hospitalizován. Oba byli nalezeni v podvečerních hodinách ve vážném stavu v centru města. Kromě toho, že kouřili syntetický kanabinoid, také popíjeli alkohol.

Policisté akuálně prověřují i další otravu u šestnáctiletého chlapce, který rovněž v pondělí kouřil zatím neznámou rostlinnou hmotu a měl zdravotní potíže. Experti zkoumají, zda oba případy souvisejí. Zatím drogu požilo zřejmě šest lidí, kteří měli zdravotní komplikace, potvrdil moravskoslezský policejní ředitel Tomáš Kužel.

Drogy měla najít bezdomovkyně v odpadu

Podle Kužela není vyloučené, že nebezpečná droga se do oběhu dostala poté, co ji v kontejneru v Ostravě našla žena bez domova. Policii tvrdila, že vzala jednu bednu ze šesti, které v kontejneru byly.

V každé krabici mělo být až 500 sáčků, každý z nich mohl obsahovat jednu až dvě dávky. S ženou je ale problematická spolupráce, není jasné, nakolik je důvěryhodná, dodal Kužel s tím, že na případu pracují desítky policistů.

Syntetické kanabinoidy jsou látky, které v mozku působí na stejné receptory jako THC, jedna z hlavních aktivních složek konopí. Jsou často prodávány jako legální alternativy zakázaných látek. Syntetický kanabinoid lze popsat jako sušenou rostlinnou hmotu podobající se nadrcenému konopí nebo rostlinnému koření. Uživatelé zpravidla tyto látky kouří. Substance se však mohou vyskytovat též v krystalické podobě.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa