728 x 90

Podle britských dětí je snazší sehnat marihuanu než alkohol. Přísné zákony selhaly, míní opozice

Podle britských dětí je snazší sehnat marihuanu než alkohol. Přísné zákony selhaly, míní opozice

Britští teenageři tvrdí, že sehnání marihuany není až tak složité. Podle britské opozice jsou zákony zastaralé. Místo toho, aby zamezily obchodu s drogami, přispívají ke zneužívání dětí organizovaným zločinem. Podle britských dětí je jednodušší dostat se k marihuaně než k alkoholickým nápojům. O výsledcích nové studie, kterou vypracoval britský think tank Volteface, informoval britský deník

Britští teenageři tvrdí, že sehnání marihuany není až tak složité. Podle britské opozice jsou zákony zastaralé. Místo toho, aby zamezily obchodu s drogami, přispívají ke zneužívání dětí organizovaným zločinem.

Podle britských dětí je jednodušší dostat se k marihuaně než k alkoholickým nápojům. O výsledcích nové studie, kterou vypracoval britský think tank Volteface, informoval britský deník The Independent.

VIDEO KE SHLÉDNUTÍ – ZDE!

Čtyřiačtyřicet procent šestnácti a sedmnáctiletých Britů a Britek, kteří už někdy v životě konopí užili, tvrdí, že bylo jednoduché ho sehnat. Oproti tomu u nezletilých, již někdy pili alkohol, uvedlo pouze 22 procent z nich, že nebylo těžké si ho obstarat.

Podle opozičního labouristického poslance Davida Lammyho se tak jedná o důkaz, že snahy zákonodárců vést „válku proti drogám” selhaly. Přísné regulace na alkohol spolu s bujícím černým trhem způsobují, že uspokojit poptávku po marihuaně je mnohem jednodušší, než tomu je u alkoholu. Kriminalizace marihuany se tak podle Lammyho zcela minula účinkem.

Bývalý ministr zdravotnictví Norman Lamb pak deníku The Independent řekl, že právě děti „platí cenu za zastaralé drogové zákony” v zemi. Výsledky studie totiž ukázaly, že zatímco počet dospělých prodejců marihuany ubývá, množství obvinění proti nezletilým dealerům za poslední čtyři roky stouplo o 26 procent.

Podle agentury Volteface to svědčí o narůstajícím zneužívání sociálně zranitelných dětí organizovaným zločinem.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa