728 x 90

Zelená horečka ! Zimbabwe legalizovalo pěstování marihuany

Zelená horečka ! Zimbabwe legalizovalo pěstování marihuany

Před dvěma týdny se Zimbabwe – země, která nemá ani vlastní vlastní měnu a je známá pro své drsné tresty za držení drog – se náhle stala druhou zemí v Africe, která legalizovala pěstování konopí a průmyslové zpracování. Celá tato událost vyvolala zájem evropských firem a Kanady. Ačkoli je Afrika druhá po Jižní Americe v

Před dvěma týdny se Zimbabwe – země, která nemá ani vlastní vlastní měnu a je známá pro své drsné tresty za držení drog – se náhle stala druhou zemí v Africe, která legalizovala pěstování konopí a průmyslové zpracování. Celá tato událost vyvolala zájem evropských firem a Kanady.

Ačkoli je Afrika druhá po Jižní Americe v celosvětové produkci Cannabisu, je podle zprávy Úřadu OSN pro drogy z roku 2017, používání Cannabisu na tomto kontinentu obecně zakázáno.

I přesto, že se Zimbabwe pouští do pěstování Cannabisu poprvé, je již země postoupena firmám z Holandska (známý svými liberálními postoji k marihuaně). Aktivisté se obávají, že to povede k vyvlastňování pozemků a pravděpodobně k vyloučení některých komunit z jejich oblastí. Dle jejich slov bude mít stát tendenci umožnit cestu zahraničním firmám s hotovostí.

Ministr zdravotnictví již vydal své prohlášení a dodal, že jednotlivci, kteří žádají o licence na Cannabis, budou muset být občany nebo obyvatelé Zimbabwe nebo budou muset mít ministerskou výjimku. Ti, kteří byli dříve odsouzeni za trestné činy proti drogám, nebudou moci žádat vůbec.

Dále podle ministra zdravotnictví Zimbabwe David Parirenyatwa budou pro všechny místní obyvatele, kteří pěstují, zpracovávají nebo vyvážejí Cannabis a nebudou vlastnit licenci, či jiným způsobem poruší pravidla, platit obrovské pokuty nebo mohou skončit ve vězení.

Celou problematikou, která může vést v Zimbabwe k zabavování pozemků chudých farmářů se již zabývá i zakladatelka ženského spolku Taboo Radio, mediální charity, která podporuje zemědělce v Zimbabwe.  “Kdo je tak z ničeho nic nalezne 500 dolarů na konopné licence v zemi, kde je průměrná mzda 200 amerických dolarů ?” Stěžuje si.

Zimbabwe byla již v minulosti známá svým vyvlastňováním zemědělských pozemků v době, kdy byla legalizována výroba cukrové třtiny pro výrobu ethanolového paliva.

Podnebí v Zimbabwe je teplé od 20-30°C se srážkami. Některé oblasti jsou, díky své teplotě, využívány k chovu koní a místní zákonodárci jsou přesvědčeni, že díky těmto podmínkám budou tyto oblasti vhodné také ke kultivaci konopí. Budoucí plány Zimbabwe počítají s využitím Cannabis extraktu pro léčbu nemocí jako je epilepsie či výrobou ekologických palubních přístrojů.”

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa