728 x 90

Soud potřetí rozdal tresty majitelům growshopů. Dva se opět odvolali

Soud potřetí rozdal tresty majitelům growshopů. Dva se opět odvolali

Ani po šesti letech soudních sporů není v případě prodeje zařízení pro pěstování konopí jasno. Třem obžalovaným majitelům growshopů uložil českobudějovický krajský soud tresty od 3,5 roku do čtyř let a čtyř měsíců vězení. Dva z nich se na místě znovu odvolali k vrchnímu soudu, třetí si k tomu ponechal lhůtu. Případ se odvíjí od

Ani po šesti letech soudních sporů není v případě prodeje zařízení pro pěstování konopí jasno. Třem obžalovaným majitelům growshopů uložil českobudějovický krajský soud tresty od 3,5 roku do čtyř let a čtyř měsíců vězení. Dva z nich se na místě znovu odvolali k vrchnímu soudu, třetí si k tomu ponechal lhůtu.

Případ se odvíjí od dubna 2011, kdy detektivové Národní protidrogové centrály udělali v growshopech razii.

Původně stálo před českobudějovickým soudem 16 podezřelých. Kromě majitelů growshopů také překupníci, majitelé pěstíren a distributoři marihuany. V září 2013 jim soud uložil dohromady 54,5 roku vězení, tři z nich se po odvolání znovu vrátili před budějovický senát.

„Je to už třetí rozsudek v této kauze. Vrchní soud nám nařídil další dokazování kolem zajištěných věcí. Klíčovými důkazy jsou především prostorové odposlechy a odposlechy mobilů. Ačkoliv prodávali legální zařízení, odposlechy svědčí o tom, že vše směřovali k pěstování konopí s vysokým obsahem psychotropních látek,“ řekl předseda senátu Aleš Kolář.

Společnost growshopů, prodávajících zařízení pro hydroponní pěstování rostlin, založili původně dva z obžalovaných Jihočechů Václav Kloc a Václav Šefránek. Síť měla prodejny v Praze, Českých Budějovicích a jiných městecha podle detektivů zásobovala zařízením i semeny konopí pěstírny po celých Čechách, na Slovensku i na Ukrajině.

Václav Kloc (druhý zleva), Václav Šafránek (třetí zleva) a jejich zaměstnanec

Detektivové při zásazích proti organizované skupině našli mimo jiné stovky rostlin konopí, balíčky marihuany s vysokým obsahem THC.

Majitelé growshopů se hájili, že prodávali jen legální zařízení a zásah proti nim byl zmanipulovaný. Soud se musel znovu zabývat policejními videonahrávkami a znaleckými posudky.

Obžalovaným přitom hrozilo jako členům organizované skupiny až 10 let vězení. Pomohlo jim, že znalci vyčíslili jejich byznys kolem marihuany pouze na 900 tisíc korun.

Někteří z nich se přitom hydroponním pěstováním rostlin, tedy pěstováním v prostředí s uměle řízeným klimatem, dál zabývají. Podle svých slov se zaměřují na rajčata. Jejich firma, která má jako předmět činnosti pronájemnemovitostí, je stále aktivní.

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa