728 x 90

Policie objevila již čtvrtý název syntetické marihuany! Dá se koupit za 30 korun

Policie objevila již čtvrtý název syntetické marihuany! Dá se koupit za 30 korun

Policie obvinila dalšího člověka v souvislosti s případem smrtících syntetických drog, které se šíří Moravskoslezským krajem. Celkem už stíhá devět lidí. Po výzvě, aby si lidé dávali pozor na nový typ drogy, přinesl jeden muž na policii desítky balení neznámé látky, které údajně našel na ulici. Objevil se i další, už čtvrtý nový typ syntetických

Policie obvinila dalšího člověka v souvislosti s případem smrtících syntetických drog, které se šíří Moravskoslezským krajem. Celkem už stíhá devět lidí. Po výzvě, aby si lidé dávali pozor na nový typ drogy, přinesl jeden muž na policii desítky balení neznámé látky, které údajně našel na ulici. Objevil se i další, už čtvrtý nový typ syntetických drog.
Policisté zajistili další druh syntetického konopí, podle obalu se tváří jako modelářská tráva, ale je to omyl. I tato droga může být v kombinaci s alkoholem smrtící. “Jedná se v podstatě o syntetický kanabinoid, podobá se rostlinné hmotě a je opatřen jinými nápisy,” řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Pokorná.

Doprovodný text je v polštině. 20 balení nebezpečné látky odevzdal na služebně muž, který se obával, že se jedná o nebezpečné kanabinoidy. Testy to skutečně potvrdily, jde tak už o čtvrtý druh zabijácké drogy.

“Můj známý to prodával za 30 korun, aby měl na víno,” prozradila štábu TV Nova žena bez domova. Zároveň připustila, že je možné, že droga stále ještě mezi bezdomovci koluje.

Podle toxikologů se ale počet testovaných vzorků na kanabinoidy tento týden snížil. “Samozřejmě se setkáváme stále s požadavky na vyšetření této látky, lékaři jsou ze situace také vyděšeni. Má to však klesající tendenci,” sdělila toxikoložka Marie Staňková z ostravské nemocnice.

Případů intoxikací tak naštěstí nepřibývá. Jen počet obviněných. Policie ve středu zahájila stíhání už devátého člověka. “Osoby jsou stíhané pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,” upřesnila Pokorná.

Dotyčný měl drogu údajně distribuovat na Ostravsku. Počet obviněných ale zřejmě dál poroste. “Prováděna jsou také znalecká zkoumání, což znamená, že v tuto chvíli lze predikovat možný nárůst počtu obviněných,” doplnila mluvčí.

Obviněným hrozí až pětileté vězení. Muži, který podal drogu známému a ten následně zemřel, hrozí až 18 let za mřžemi.

Syntetické kanabinoidy jsou látky, které v mozku působí na stejné receptory jako THC, jedna z hlavních aktivních složek konopí. Jsou často prodávány jako legální alternativy zakázaných látek.

Lucie Cochlarová/mj TN.cz

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa