728 x 90

Konopí přináší investiční rekord

Konopí přináší investiční rekord

Růst, jaký se po třech měsících od IPO podařil společnosti Tilray, nemá na trhu v poslední době obdoby. Ve středu 19. září akcie dosáhly už 1 100% zhodnocení od jejich uvedení na Nasdaq. Takový let, jaký jsme nezažili ani u značek jako třeba Alibaba nebo Apple, jede nepochybně na vlně uvolnění marihuany pro osobní spotřebu v Kanadě. Support investici dodalo spojení

Růst, jaký se po třech měsících od IPO podařil společnosti Tilray, nemá na trhu v poslední době obdoby. Ve středu 19. září akcie dosáhly už 1 100% zhodnocení od jejich uvedení na Nasdaq. Takový let, jaký jsme nezažili ani u značek jako třeba Alibaba nebo Apple, jede nepochybně na vlně uvolnění marihuany pro osobní spotřebu v Kanadě. Support investici dodalo spojení s největším producentem  a distributorem alkoholických nápojů v Kanadě.

Už v červenci Tradecentrum, které se ve svých analýzách na tento titul zaměřilo, registrovalo jeho úspěšný vstup na burzu a zhodnotilo jej jako pozitivní signál pro trh.
Tilray byla první konopná společnost vstupující v letošním roce na trh primárních emisí. Úspěch Tilray, který prodává své produkty v deseti zemích, včetně České republiky, je dalším z řady marihuanových společností, kterých, díky úspěšnosti odvětví a zmírňující se legislativě přibývá, jako hub po dešti. Úspěch Tilray je silným supportem pro stovky podobných společností, i jakýmsi novým, společenským status quo.

Dva předchůdci Tilray, Cronos a Canopy, získaly minulý rok financování v objemu 593 milionů dolarů. AkcieCronos Group (NASDAQ: CRON) a Canopy Growth (NYSE: CGC) se dále vyvíjely velmi dobře. Tilray, Cronos, i Canopy by se měli po otevření kanadského rekreačního marihuanového trhu těšit obrovskému zájmu investorů, který samozřejmě implikuje velký růstový potenciál.


Dalším faktorem růstu poptávky je očekávání, že Tilray by mohla být vybrána jako partner pro firmy, které stojí mimo konopný byznys, ale mají zájem se na něm podílet a nemohou na zcela konkurenčním kanadském konopném trhu získat potřebné licenční oprávnění.
Stejně jako Canopy, tak i Tilray uzavřela dohody o dodávkách marihuany pro rekreační účely s několika provinciemi. Důležitým faktorem je, že Tilray má pevné zázemí na mezinárodních trzích s marihuanou. Tilray byl první kanadský pěstitel marihuany, který exportoval své produkty do Evropy a své výrobky nabízí i v České republice a v Portugalsku je velká expozitura Tilray pro pěstební a zpracovatelské účely.

Tilray vznikla před pěti lety v Britské Kolumbii, prodává své výrobky s obsahem THC indikovaným pacientům, k vědeckým účelům, lékárnám ve formě přípravků proti potížím při chemoterapii a léčbě HIV (nechutenství, bolesti, nauzea), a dokonce i vládám.

Zdroj: michal dvořák, kurzy.cz

Dr. Hemphouse
ADMINISTRATOR
PROFILE

Posts Carousel

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější články

Top Authors

Nejvíce Komentováno

Zveřejněná Videa